Żelechowo * Powiat dokończy drogę do miescowości w latach 2017/18. Dziś także...

Żelechowo * Powiat dokończy drogę do miescowości w latach 2017/18. Dziś także podpisanie umowy na Bulwary Rybackie

688
0
SHARE

     Dobre wieści nadeszły ze Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Otóż dziś starosta Wojciech Konarski w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryfinie przy ul. Sprzymierzonych 4 (sala konferencyjna) 30 maja 2016 r. o godzinie  14.00 podpisze umowę z wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego Jarosławem  Rzepą na przebudowę brakującego odcinka drogi dojazdowej do Żelechowa od krzyżówki z droga wojewódzką nr 122 w kierunku miejscowości. Wsparcie nastąpi ze  środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, z tego samego, w którym wsparcie na Bulwary Rybackie otrzymała Gmina Widuchowa. Zresztą dziś w imieniu Gminy Widuchowa podobną umowę podpisze wójt Anna Kusy-Kłos (czyt. Gmina Widuchowa może otrzymać ponad 1 mln. PLN z PROW na Bulwary Rybackie. Skąd wziąć na to „kasę”?).

     Termin realizacji tego odcinka drogi przewidziany jest na lata 2017/18. Wnioskowana kwota to 656 tys. zł przy całej inwestycji  ok. 1 mln zł. W 2014 roku powiat wykonał już część tej drogi w postaci odcinka około 900 m. Wtedy Gmina Widuchowa odmówiła swojego niewielkiego wsparcia finansowego, aby wykonać cały odcinek w ramach wspólnego montażu finansowego. Po odmowie gminy, Powiat Gryfiński zaniechał realizacji inwestycji w ramach tzw. „fogru” i cały swój wkład własny do inwestycji wyłożył jedynie właśnie na ten krótki odcinek, bo na tyle tylko wystarczyło środków pochodzących z powiatu. Nadal brakowało około 2,5 km. Tym razem powiat złożył wniosek do PROW-u i otrzymał dofinansowanie. Nic tylko uzbroić się teraz w cierpliwość i czekać.

       To już trzeci w tym roku odcinek drogi w Gminie Widuchowa, który otrzymał wsparcie środków zewnętrznych. Dwóch z nich inwestorem jest nasza gmina (Bulwary Rybackie i droga do Bolkowic) oraz jednej powiat (droga na Żelechowo).

Piotr Waydyk

 

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub