Przed nami kolejny piłkarski weekend * Pod znakiem dwóch niedzielnych pojedynków derbowych....

Przed nami kolejny piłkarski weekend * Pod znakiem dwóch niedzielnych pojedynków derbowych. Młodzieżowcy grają w sobotę u siebie

1483
0
SHARE

TERMINARZ WYNIKI   TABELA  PUCHAR E-WIDUCHOWA

Łabędź Widuchowa     KLUKS Krzywin  Pro-Team Żarczyn   Czarni Czarnówko    JUNIORZY     TRAMPKARZE

            Powoli finiszują piłkarskie jesienne rozgrywki. Jako pierwsi zapadną w zimowy sen ligowy Orliki, które rozegrają w niedzielę piąty i ostatni turniej w Pniewie.

           Juniorzy i  trampkarze pojawią się przedostatni raz. Obie zagraja po sobie w sobotę na boisku w Widuchowej.

            Niedziela na boiskach A-klasy będzie pod znakiem dwóch pojedynków derbowych. Zmotoryzowani kibice zdążą zobaczyć oba mecze. LUKS Krzywin z Czarnymi Czarnówko spotkają się w samo południe w Lisim Polu, natomiast o 14.00 w Widuchowej   Łabędź Widuchowa podejmie Pro-Team Żarczyn.

Piotr Waydyk

TABELA A KLASY (kliknij)

10awcześniejsza publikacja z 23 października

Łabędź wiceliderem * Niespodzianka w Gardnie * Blamaż żarczynian * Zadyszka młodzieży

         W sobotę w Chojnie swój czwarty turniej zagrały rewelacyjne spisujące się Orliki Łabędzia Widuchowa. Pomimo jednej drobnej wpadki nadal są absolutnym liderem w swojej grupie.

        Dziś ich starsi koledzy równolegle o godz. 11.00 zmierzyli sie w kolejnych meczach ligowych, juniorzy na wyjeździe w Kołbaczu zremisowali 2:2 w Kołbaczu, a ten remis pozwolił im umocnić się na pozycji lidera. Kolejny raz osłabieni kadrowo trampkarze przegrali u siebie 0:3 z Sokołem Pyrzyce.

           Nasze drużyny seniorów w komplecie po raz drugi zagrali w niedzielę. Czarni zgodnie z oczekiwaniami ulegli u siebie 0:3 z rezerwami Energetyka Gryfino. Łabędź Widuchowa nie zawiódł i wypunktował 6:2 Zjednoczonych Kurzycko. Przy okazji awansował na pozycję wicelidera. LUKS Krzywin na wyjeździe w Gardnie po heroicznym boju zremisował z faworyzowanym Grotem Gardno. Pro-Team grający jako gospodarz w Swochowie uległ miejscowej Unii aż 0:9 po bardzo słąbym meczu. To najwyższa w historii porażka żarczynian w oficjalnym meczu.

         W sobotę rozegrane zostały dwa mecze A-klasy. W najciekawszym pojedynku Czcibor Cedynia ograł 2:0 na wyjeździe Witniczankę i został tymczasowym liderem naszej grupy. W niedzielę niedawny lider z Bań uległ aż 5:1 w Nawodnej. Ogrokmny ścisk w czołówce. 6 drużyn dzieli tylko 1 pkt. róznicy. Wobec strat punktowych Iskry i Grota Czcibr Cedynia ostatecznie utrzymał pozycję lidera po 9. kolejce.

Piotr Waydyk

TABELA A KLASY (kliknij)9a

wcześniejsza publikacja  z 16 października 2016 roku

W sobotę drużyny młodzieżowe bez porażki. Czarna niedziela seniorów

    Obie nasze drużyny młodzieżowe zagrały w sobotę na włąsnym boisku. Obie spisały się dobrze i nie zanotowały porażki.  Dostępne sa juz oba sprawozdania z meczów (juniorzy i trampkarze)

    Słabo spisały sie wszystkie nasze drużyny seniorskie, które tym razem zagrały w komplecie w niedzielę. Zaczęło sie od lania 1:7 LUKS Krzywin. Tylko do przerwy przyzwoicie, bo remisowo, zagrał w Baniach żarczyński Pro-Team.   Nadzieję na punkty z przeciętnymi Zjednoczonymi Kurzycko mieli także Czarni Czarnówko, ale i oni ulegli 1:3. Jedynie Łabędź Widuchowa zdobył punkt na bardzo trudnym terenie w Swochowie po golu wyrónującym w 87 minucie. Czarny weekend stał się więc faktem: 1 punkt w czterech meczach, w bramkach 5-18. Tak źle jeszcze w tym sezonie nie było. Wszystkie sprawozdania są w przygotowaniu.

Piotr Waydyk

TABELA A KLASY (kliknij)8a

 

wcześniejsza publikacja z 9 października 2016 roku

Łabędź zdetronizował Iskrę. Pro-Team w końcu zwycięski. Krzywin w „dziesiątkę” zremisował w Lisim Polu. Porażki drużyn młodzieżowych

     LUKS Krzywin grając w „10” cały mecz omal nie wygrał z faworyzowanym i niepokonanym Chrobrym na „swoim” boisku w Lisim Polu. Bohaterem meczu Hubert Wojewoda zdobywca obu bramek.

      Dotąd tam swoje mecze jako gospodarz rozgrywał LUKS Krzywin, ale w ten weekend dołączył także Żarczyński Pro-Team, który podejmie w niedzielę Koronę Klępicz, drużynę pozostającą jak najbardziej w zasięgu sportowym. Będzie więc okazja poreperować wątły budżet punktowy.

     Bardzo dobrze dysponowany Łabędź ograł lidera z Bań, którego zdetronizował i sam zasiadł na „pudle”. Była to pierwsza porażka Iskry w sezonie.

  Czarni Czarnówko bardzo długo utrzymywali bezbramkowy rezultat w Gardnie. W końcu jednak ulegli 0:3, windując Grot na czoło tabeli.

         Najwcześniej na boisko wyszli juniorzy, którzy niestety ulegli w Baniach 2:5 Iskrze i stracili pozycję lidera na rzecz Odrzanki Radziszewo. Niestety w ślady swoich starszych kolegów poszli inni dotychczasowi liderzy – trampkarze, którzy ulegli Czarnym w Lubanowie 3:4, prowadząc w drugiej połowie 3:1.

Piotr Waydyk

TABELA A KLASY (kliknij)7a

wcześniejsza publikacja z 3 października 2016 roku

Czarni w ostrym kryzysie * Juniorzy umocnili się w fotelu lidera * Klęska LUKS-u Krzywin * Łabędź dołączył do czołówki tabeli

       Trwa ostry kryzys w drużynie z Czarnówka. Wyraźnie widać, że letnie transfery jakościowo były słabe. Historia jednak już wielokrotnie pokazała, że Czarni, pomimo słabej jesieni, umieją podnieść się na wiosnę, czego im gorąco życzę.

          Kolejny już 4. mecz wygrali w rozgrywkach bieżącego sezonu juniorzy. To więcej niż przez cały ubiegły sezon. Tym razem lepsi okazali się od Grota Gardno i po pierwszej rundzie (w tej grupie grają systemem czterorundowym) wyraźnie umocnili sie na prowadzeniu w tabeli. Pełnej relacji z meczu proszę szukać pod Juniorzy Łabędzia.

        W niedzielę najwcześniej, gdyż w samo południe LUKS Krzywin podjął w Lisim Polu grającą w kratkę Rurzycę Nawodna. Mecz zakończył się sromotną kllęską 0:8. Z tego meczu obszerną relację zamieściłem pod LUKS Krzywin.

    Sukcesem zakończyła się wyprawa Łabędzia do Klępicza, aby sprawdzić formę tamtejszej Korony. Relację z tego meczu wkrótce zamieszczę pod Łabędź Widuchowa.

       Najpóźniej na boisko wyszedł Pro-Team Żarczyn, który zmierzył swoje siły u faworyta w Cedyni i omal nie wywiózł stamtąd remisu. Decydującą bramkę żarczynianie stracili w doliczonym czasie gry.

     Piłkarskie zmagania zakończyło poniedziałkowe zwycięstwo trampkarzy w Mieszkowicach. O tym meczu więcej przeczytasz pod Trampkarze * Osłabiony kadrowo zespół także zwycięski po świetnej…

          Jak z tego widać, nasze drużyny grały głównie na wyjazdach. Próżno więc Oczywiście za tydzień sytuacja odwróci się i wtedy będziemy mieli bogaty wybór w okolicy.

Piotr Waydyk

TABELA A KLASY (kliknij)6a

wcześniejsza publikacja z 26 września 2016 roku

Czarni nie sprostali Chrobremu. Krzywin lepszy od Żarczyna. Remis Łabędzia z Czciborem. Dobra passa drużyn młodzieżowych trwa

            Zgodnie z oczekiwaniami  Czarni Czarnówko nie sprostali dziś Chrobremu Lisie Pole ulegając mu na wyjeździe 1:6.

            5. kolejka spotkań odbyła się w cieniu kolejnych, już czwartych, derbów gminy w tym sezonie. Tym razem w niedzielę na gościnnym boisku w Lisim Polu spotkali się Pro-Team Żarczyn z LUKS Krzywin. Obie drużyny mają nieudany początek sezonu i od początku okupują dolne rejony tabeli. Na boisku 4:1 lepsi okazali się piłkarze LUKS Krzywin. Opis meczu znajdziesz wkrótce pod Derby Gminy Widuchowa 2016/17.

             Kibice Łabędzia kolejny raz przeżyli wielkie emocje. Tym razem w niedzielę gościli jednego z faworytów do awansu, Czcibora Cedynia. Po ogromnej walce widuchowianom udało się uzyskać remis 1:1. Opis tego meczu znajdziesz wkrótce pod Łabędź Widuchowa * Maciej Drzewiecki ratuje remis w 90 minucie bardzo…

          Najwcześniej na boisku pojawili się trampkarze, którzy w piątek rozgromili u siebie 8:2 Morzycko Moryń (czyt.Trampkarze * W piątkowe popołudnie Łabędź rozgromił Morzycko 8:2….). Ich starsi koledzy, którzy bardzo udanie rozpoczęli sezon, w niedzielę wygrali w Lubanowie i utrzymali prowadzenie w tabeli swojej grupy. Opis tego meczu wkrótce znajdzie się pod Juniorzy Łabędzia. Ponadto drużyna orlików Łabędzia po raz drugi wygrała wszystkie mecze podczas sobotniego turnieju w swojej grupie.

Piotr Waydyk

TABELA A KLASY (kliknij)5a

wcześniejsza publikacja z 17 września 2016 roku

Czarni zdobyli pierwszy punkt. Juniorzy rozbili Zootechnika. Trzecie derby gminy odbędą się w niedzielę w … Lisim Polu

          Piłkarski weekend zainaugurowali juniorzy, którzy o 11.00 rozgromili 7:2 (1:2) w Widuchowej Zootechnika Kołbacz. Dziś także pierwszy punkt w sezonie zdobyli po remisie 2:2 z Rurzyca Nawodna piłkarze Czarnych, którzy trzeci mecz z rzędu zagrali u siebie.

         W niedzielę najwcześniej pojawią się na boisku tramkarze, którzy zmierzą się ze swoimi rówieśnikami w Chojnie. W samo południe na gościnnym boisku w Lisim Polu odbędą się trzecie w tym sezonie derby Gminy Widuchowa, LUKS Krzywin – Łabędź Widuchowa. Pierwsze, które odbędą sie poza granicami naszej gminy od kilku lat. To zresztą niejedyny taki przypadek w ostatnich latach. Kilka lat temu B-klasowe derby KLUKS Krzywin – Orzeł Żelechowo odbyły się na sztucznej płycie w …Gryfinie. A jeśli mowa jest o stolicy powiatu, to właśnie tam rozegra swój kolejny mecz żarczyński Pro-Team. Nie trzeba dodawać, że w tym meczu absolutnie nie jest faworytem.

Piotr Waydyk

TABELA A KLASY (kliknij)4a

wcześniejsza publikacja z 10 września 2016 roku

Kolejne derby gminy w Czarnówku * Hit kolejki w niedzielę w Widuchowej!

        Dziś o 17.00 w Czarnówku kolejne derby gminne. Formalnie gospodarzem meczu jest Pro-Team, ale nadal nie ma zgody na rozgrywanie meczów na boisku w Krzywinie, gdzie w zeszłym sezonie żarczyńska ekipa gościła swoich przeciwników. Dziś zagrają jeszcze tylko ekipy juniorów i trampkarzy, obie o tej samej porze. Podopieczni Łukasza Karapulki spróbują swoich sił na boisku w Daleszewie, natomiast Roberta Wilka w Widuchowej. Warto wybrać się na to drugie boisko, gdyż zapowiada się kolejna kanonada młodych zawodników rodem z naszej gminy.

       Jutro o 14.00 w Widuchowej dojdzie do hitu kolejki, gdyż zawitają tam rezerwy Energetyka Gryfino. Krzywinianie natomiast o pierwsze punkty spróbują powalczyć w Swochowie. Innym wydarzeniem kolejki w naszej okolicy powinien być mecz w Baniach. Obie drużyny, Iskra i Czcibor, zgłaszają aspiracje do awansu. Ja osobiście wybieram dzisiejszy mecz w Czarnówku i jutrzejszy w Widuchowej. Relacje przedstawię, ale nieco uboższe,  także z meczów juniorów, trampkarzy i LUKS-u Krzywin.

Piotr Waydyk

TABELA (kliknij)3a

wcześniejsza publikacja z 3 września 2016 roku

Derby gminy w Czarnówku * Na boisko wkraczają juniorzy i trampkarze

     Przed tygodniem nasze drużyny seniorów solidarnie przegrały wszystkie swoje mecze w pierwszej kolejce grupy IV A-klasy w nowym sezonie. .Wiadomo już, że taki czarny scenariusz nie będzie miał możliwości zaistnienia w drugiej kolejce, gdyż w derbowym pojedynku dziś o 17.00 w Czarnówku spotkają się Czarni z Łabędziem. W tym meczu może przecież paść remis, a już na pewno przy rostrzygnięciu jakaś ekipa zbierze pełną pulę 3 punktów. Bardzo trudno o punkty będzie w meczach dwóch naszych pozostałych ekip, gdyż zmierzą się z faworyzowanymi ekipami z Bań i Gardna. Zespół z Krzywina honory gospodarza meczu pełnić będzie w Lisim Polu. Bańska Iskra nie ukrywa swoich ambicji sportowych. Podobnie będzie w dziś Gardnie. Przed tygodniem Grot pozostawił bardzo dobre wrażenie w Widuchowej, ogrywając Łabędzia 2:1.

     Rozgrywki zainaugurują także juniorzy i trampkarze. Juniorzy gościć będą dziś bańską Iskrę, natomiast trampkarze udadzą sie jutro po południu do odległego Myśliborza.

Piotr Waydyk

2a

wcześniejsza publikacja z 27 sierpnia 2016 roku

Zapowiedź 1. kolejki A-klasy * Sezon czas zacząć. W sobotę tylko Pro-Team Żarczyn

     Dziś i jutro inauguruje swoje rozgrywki w nowym sezonie 2016/17 A-klasa, w której występują wszystkie cztery nasze drużyny. Jako pierwszy na plac boju, jeszcze dziś o 15.00, wyjdzie żarczyński Pro-Team. Mimo jednak, że jest gospodarzem, mecz odbędzie się na boisku w Witnicy. Nadal nie ma zgody na rozgrywanie meczów na boisku w Krzywinie. Sprawa dotyczy także LUKS-u Krzywin, który swoje mecze ma rozgrywać jako gospodarz w Lisim Polu. Tak więc jako jedyny na swoim boisku wystąpi w tej kolejce Łabędź Widuchowa, który do nowego sezonu przystępuje do rozgrywek bez drugiego członu w nazwie – Gryfhurt. Pozostałe nasze drużyny zagrają daleko od granicy Gminy Widuchowa. Ligi młodzieżowe przystąpią do rozgrywek za tydzień.

       Na faworytów rozgrywek namaścić należy tym razem beniaminka z Gryfina oraz Czcibora Cedynia. Swoje ambicje zgłasza też Iskra Banie. Nie wiadomo jaką formę i aspiracje zgłosi spadkowicz Grot Gardno. Nasze drużyny raczej w walce  o awans nie powinny się liczyć. Na razie zanotowały więcej strat kadrowych pod względem jakościowym. Te przykłady rażace przykłądy to Szymon Wierzchowski (Łabędź- Czarni Lubanowo), Marcin Janiak (LUKS Krzywin- Błękit Pniewo i Dominik Borek (Pro-Team – Czarni Lubanowo). Tradycyjnie wielką rotację w składzie zanotowali Czarni Czarnówko Wszelkie transfery do klubów należy raczej traktować jako zwykłe uzupełnienia ilościowe. Nie zaobserwowałem też jakiejś wielkiej determinacji w pracy na treningach lub rewelacyjnych wyników podczas sparingów przesezonowych. Niektóre kluby w ogóle nie prowadziły treningów. Zapewne sił i determinacji wystarczy teraz na kilka pierwszych kolejek. I obym się mylił. Wszelkie niespodzianki mile widziane. Najgorzej to źle zacząć. Trzymajmy więc kciuki za naszych bohaterów boisk piłkarskich w nowym sezonie! Osobno toczyć się będzie rywalizacja o Puchar E-Widuchowa. Obrońcą trofeum jest Łabędź Widuchowa.

Piotr Waydyk1

Zdjęcia pochodzą z ubiegłotygodniowego derbowego sparingu między LUKS Krzywin i Pro-Team Żarczyn. Padło remis 1:1. Bramki zdobyli Hubert Wojewoda (Krzywin) i Dariusz Obała (Żarczyn). Forma i gra piłkarzy z obu klubów wzbudziła obawy obserwatorów.

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub