XV Jubileuszowy Festiwal Piosenki Angielskiej EYE (28 października) * Program minutowy, nagrody,...

XV Jubileuszowy Festiwal Piosenki Angielskiej EYE (28 października) * Program minutowy, nagrody, gala laureatów

1993
0
SHARE

      Festiwal w tym roku obchodzi swój jubileusz. W związku z tym organizatorzy postanowili pochwalić się swoimi laureatami. A jest czym się chwalić, bo zdecydowana większość z nich świetnie radzi sobie na muzycznej arenie. Pierwszym przykładem jest Alicja Kruk. Debiutowała u Widuchowej w 2008 roku z zespołem The Bla Bla Bla z Lipian wyśpiewując II miejsce. Powróciła w 2011 w duecie OHO!KOKO znów zajmując II miejsce. OHO!KOKO było podziwiać w Must Be The Music, Mam talent i wielu innych programach muzycznych. W tym duecie zachodzi niezwykła muzyczna synergia, którą będzie możnai się zachwycić na żywo podczas EYE 2016. OHO!KOKO będzie jednym z trzech wykonawców, którzy zostali  zaproszeni do koncertu GALA LAUREATÓW.

PLAN MINUTOWY:

16.00 – 18.30 – rozpoczęcie festiwalu i prezentacje festiwalowe

18.45 – koncert „Gala laureatów”

19.45 – werdykt jury.

NAGRODY:

Grand Prix – nagroda wójta gminy Widuchowa – 1000 PLN
I miejsce – 500 PLN
II miejsce – 400 PLN
III miejsce – 300 PLN
10 wyróżnień – 100 PLN
do tego SPECJALNA NAGRODA JUBILEUSZOWA ufundowana przez firmy POMOT i PROGRES!!!plakat

wcześniejsza publikacja z 6 października 2016 roku

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE (28 października) * Informacja organizatora

     Festiwal Piosenki Angielskiej EYE obchodzi w tym roku jubileusz XV-lecia! Impreza rozrosła się do rangi ogólnopolskiej i rokrocznie gromadzi niezwykle zdolnych wokalistów. W tym roku komisja konkursowa do koncertu finałowego zakwalifikowała aż 38 uczestników z 18 miejscowości m. in. z Krakowa, Zielonej Góry, Świecia nad Wisłą, Gorzowa, Szczecina, Wałcza, Choszczna, Koszalina, Budzynia, Czerniejewa, Pyrzyc, Szczecinka, Słupska i Ustki. Podzieleni oni są na dwie kategorie wiekowe 13-15 i 16-19 lat. Większość reprezentuje niezwykle wysoki poziom wykonawczy, a część uczestników znają państwo z popularnych programów telewizyjnych (Must be the music, Mam talent, The Voice of Poland itp.).

     Jedną z atrakcji będzie „Gala laureatów”, czyli koncerty zwycięzców poprzednich edycji, którzy świetnie radzą sobie na rynku muzycznym, nagrywają i koncertują. Doskonałym przykładem jest Daria Zawiałow z Koszalina (laureatka z 2006), która  wygrała tegoroczne opolskie debiuty, a jej singiel „Malinowy chruśniak” świetnie radzi sobie na Liście Przebojów PR3. Daria śpiewała także w chórkach Maryli Rodowicz. Kolejnym ambasadorem jest Michał Grobelny ze Szczecina. Laureat EYE z 2005 i 2011 roku był finalistą „The Voice of Poland”, „Mam talent” (II miejsce), a prawdziwą furorę zrobił w ostatniej edycji polsatowskiego show „Twoja twarz brzmi znajomo” wygrywając dwa odcinki. Obecnie gra główną rolę w musicalu „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Julia Olędzka ze Świecia nad Wisłą zwyciężyła w 2011, a następnie zajęła drugie miejsce w „Mam talent”. Takie przykłady można mnożyć, bo warto wspomnieć także o Annie Buczkowskiej z Katowic, wokalistce uznanego Carrantouhill, czy szczecińskim duecie OHO!KOKO. Aktualnie w popularnych programach telewizyjnych oklaskiwać możemy laureatów Grand Prix ostatnich edycji: Agatę Buczkowską z Wałcza, Piotra Zubka z Warszawy i Jakuba Herforta z Budzynia. Widuchowa ma się czym chwalić!

    Zwracamy się także z prośbą o wsparcie finansowe Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE. Będziemy wdzięczni za każdy przejaw zainteresowania imprezą. Warto dodać, że cała suma uzyskana od sponsorów przeznaczona jest na nagrody dla młodych wykonawców. Koszty organizacyjne pokrywają organizatorzy: Urząd Gminy Widuchowa, Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz Zespół Szkół w Widuchowej. Mamy nadzieję, że ta cenna informacja zachęci do dołączenia do elitarnego grona sponsorów widuchowskiego EYE. Jak co roku zachęcamy także do sponsorowania tytularnego. Polega ono na ufundowaniu jednej ze wskazanych nagród (prosimy o wcześniejszy kontakt). Fundator ma do wyboru miejsca I, II i III. Kwoty to odpowiednio: 500, 400 i 300 zł. Sponsor sam wręcza nagrodę! Można oczywiście wpłacić także dowolną kwotę.

   Zapraszamy wszystkich na festiwal 28 października o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Widuchowej.

   Wpłat można dokonywać osobiście w sekretariacie szkoły lub przelewem do 26 października!

W tytule wpłaty wpisujemy „Festiwal”,  nr konta: 97 9377 0000 0200 0752 2002 0002.

Wszelkich informacji udziela Paweł Wróbel. Kontakt: eyewiduchowa@gmail.com

 

wcześniejsza publikacja z 2 listopada 2015 roku

XIV edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE * Pełna dokumentacja: fotogaleria, werdykt jury, podziękowania i wideo – 10 filmów

Podziękowanie

       Organizacja Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE to wielki nakład społecznej pracy dużej grupy ludzi. Składam szczere podziękowania osobom bez których przygotowanie tegorocznej imprezy byłoby niemożliwe. Za pomoc przy organizacji, pomysły, dekorowanie, sprzątanie, prowadzenie kawiarenki dziękuję koleżankom i kolegom: Barbarze Kwaśniak, Irenie Chęś, Marlenie Błaż, Barbarze Szczawik, Alicji Stawowskiej, Agnieszce Madej, Kamili Kobiereckiej, Elżbiecie i Tadeuszowi Świdrom, Alicji Pałce, Katarzynie Wierzchowskiej, Marioli Żaczek, Teresie Kortynie, Danucie Winnik, Jolancie Berowskiej, Jolancie Wac, Małgorzacie Ścierzyńskiej, Stanisławowi Domaradzkiemu, Andrzejowi Stachurze, Dominikowi Smulskiemu, Małgorzacie i Mariuszowi Baszakom, Marianowi Misztalowi, Wiesławowi Kocykowi i Stanisławowi Cieślakowi. Kolejny raz nasi uczniowie spisali się na medal: Klaudia Knap, Marta Narożańska, Zuzanna Wróbel, Sandra Pająk, Julia Zawadzka, Małgorzata Mlak, Hubert Ksel, Wojciech Bachłaj, Rafał Błaż i Dawid Baliński doskonale reprezentowali naszą szkołę. Przepyszne kanapki wykonały Zofia Kolis, Helena Łowicka i Monika Kiedos ze Stowarzyszenia „Nadodrzańskie klimaty”. Szczególne podziękowania składam Piotrowi Rosińskiemu za realizację nagrań audio i fotorelację oraz Elżbiecie Świder i Alicji Pałce za prowadzenie księgowości.1 (7)

       Bardzo dziękuję sponsorom, którzy wierzą w festiwal i cyklicznie wspierają finansowo jego realizację: Urząd Gminy Widuchowa, Starostwo Powiatowe w Gryfinie, Zespół Szkół w Widuchowej, senator RP Sławomir Preiss, PZU SA, WPUH Progres Chojna, PUH POMOT Chojna, Marlena i Józef Błaż, Halina i Kazimierz Tomasik, Elżbieta i Ryszard Zawadzcy, Bożena i Robert Korczyńscy, Małgorzata i Andrzej Stachurowie, Anna i Tomasz Marzec, Magdalena i Michał Mlak, Agnieszka Senko, Inez Korba – Sowińska, Zofia Ławicka, Agnieszka i Bogdan Kosmalscy, Małgorzata Lisawa, Agnieszka i Zbigniew Madej, Anita Dwilińska, Rada Sołecka wsi Rynica, klub radnych: Zdzisław Merski, Zbigniew Dwojak, Marcin Łowicki, Marcin Janiak, Dariusz Filipiak i Janusz Kulka, Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział Widuchowa, Rada Rodziców ZS i Samorząd Uczniowski ZS. Dziękuję patronom medialnym, którzy zawsze chętnie pomagają w promowaniu festiwalu: Gazeta Chojeńska, Nowe 7 Dni Gryfina, Chojna24.pl, iGryfino.pl, Chojnanews.pl i e-widuchowa.pl;

Paweł Wróbel

Werdykt XIV Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE 2015

Jury w składzie: Kasia Buja, Paul Gunther, Paweł Pawłowski i Piotr Ostrowski (przewodniczący) ustaliło następujący werdykt:

10 równorzędnych wyróżnień (100 zł):

Joanna TOMASZEWSKA – Wałcz

Aleksandra SOBIERAJ – Koszalin

Michał WĄSOWICZ – PIEKARSKI – Świdwin

Lilit MINASYAN – Szczecinek

BOSKIBand – Chojna

Katarzyna DACKÓW – Ustka

Julia LEŚNIEWSKA – Szczecinek

Klaudia SZEPIELEWICZ – Słupsk

Zuzanna WOŚ – Widuchowa

Maria GŁOWACKA  – Koszalin

Wyróżnienie specjalne organizatorów (200 zł)

Zuzanna JURKIEWICZ – Żagań

Katarzyna PAWLAK – Koszalin

Kategoria I, 13 – 15 lat:

III miejsce (300 zł) nagroda ufundowana przez PU-P POMOT z Chojny

Olimpia ZIEMBACZEWSKA – Koszalin

II miejsce (400 zł) nagroda ufundowana przez Agnieszkę Senko z Widuchowej

Julia ZAWADZKA – Widuchowa

I miejsce (500 zł) nagroda ufundowana przez senator RP Sławomira Preissa

Natalia SZCZĘŚNIAK – Szczecinek

Kategoria II, 16-19 lat

III miejsce (300 zł) nagroda ufundowana przez Małgorzatę i Andrzeja Stachurów

Natalia GRUDNIK – Szczecin

II miejsce (400 zł) nagroda ufundowana przez PZU SA

Trio: Maja, Zuzia i Zosia – Szczecin

I miejsce (500 zł) nagroda ufundowana przez WPH-U PROGRES z Chojny

Emilia HADRZYŃSKA – Chojna

GRAND PRIX XIV Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE 2015 nagroda Wójta Gminy Widuchowa Anny Kusy – Kłos (1000 zł) otrzymała Agata Buczkowska z Wałcza.

Film nr 1 – otwarcie festiwalu i prezentacje uczestników

Film nr 2 – prezentacje uczestników

Film nr 3 – prezentacje uczestników

Film nr 4 – prezentacje uczestników

Film nr 5 – prezentacje uczestników

Film nr 6 – prezentacje uczestników

Film nr 7 – prezentacje uczestników

Film nr 8 – występ gwiazdy festiwalu Jackpot

Film nr 9 – wręczenie nagród i występ Anny Buczkowskiej

Film nr 10 – zakończenie

  30 wykonawców z różnych miast Polski wystąpi w Widuchowej już w piątek. Zostali zakwalifikowani po przesłuchaniu nagrań z prawie 50 zgłoszeń. Młodzi artyści gwarantują wysoki poziom artystyczny, a część z nich mogli Państwo zobaczyć w popularnych programach np. „Mali giganci” czy „Must be the Music”. Zuzia Mali giganciZmaganiom wokalistów towarzyszy zawsze gość specjalny. W tym roku będzie to szczeciński duet JACKPOT, który serwować będzie subtelną dawkę muzyki na głos i gitarę. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na EYE już od 16.00.

Paweł Wróbel

Processed with Moldiv wcześniejsza publikacja z 6 października 2015 roku

XIV edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE już 23 października. Program i lista osób zakwalifikowanych

     Festiwal Piosenki Angielskiej EYE w Widuchowej organizuje miejscowy Zespół Szkół. Całkowity ciężar organizacji spoczywa na uczniach i nauczycielach. Wychodzi im to chyba dobrze, gdyż impreza rokrocznie przyciąga uzdolnionych wokalistów z różnych zakątków Polski. W tym roku komisja konkursowa do koncertu finałowego zakwalifikowała 33 uczestników z 14 miejscowości zachodniej Polski. Podzieleni oni są na dwie kategorie wiekowe 13-15 i 16-19 lat. Większość reprezentuje niezwykle wysoki poziom wykonawczy, a część uczestników znają państwo z popularnych programów telewizyjnych (Must be the music, Mali giganci, Mam talent). Gościem specjalnym będzie szczeciński duet JACKPOT (na zdjęciu).

JackpotGłówną nagrodą jest Grand Prix Wójta Gminy Widuchowa Anny Kusy Kłos w wysokości 1000 zł. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje: Zachodniopomorski Kurator Oświaty Maria Borecka, Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Senator RP Sławomir Preiss i Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy Kłos.

Serdecznie zapraszamy na muzyczną ucztę do Widuchowej.

 16.00 – 18.15: rozpoczęcie festiwalu, prezentacje artystyczne

18.30 – 19.15: koncert duetu JACKPOT

19.15 – 19.50: wręczenie nagród, występ laureata Grand Prix

EYE 2015 KWALIFIKACJE KAT.I

EYE 2015 kwalifikacje kat. IIPaweł Wróbel

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub