Powiat Gryfiński * Paweł Wróbel nominowany do tegorocznego Bociana

Powiat Gryfiński * Paweł Wróbel nominowany do tegorocznego Bociana

1289
0
SHARE

     Paweł Wróbel, nauczyciel muzyki w Zespole Szkół w Widuchowej, znalazł sie wśród trzech nominowanych w kategorii „kultura” do nagrody starosty gryfińskiego za promocję powiatu. Wcześniej został zgłoszony przez Wójta Gminy Woduchowa obok innych, tj. Kapeli Ludowej Wełtynianka Zakładowej Orkiestry Dętej przy Zespole Elektrowni Dolna Odra, Teatru Bomba Bomba oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu. Teraz ogłoszono trzech nominowanych w tej kategorii, gdzie obok Pawła Wróbla znaleźli się Wełtynianka i orkietra dęta, która była już nominowana w ubiegłym roku.

    Wkrótce odbędzie sie kolejny etap konkursu, a ogłszenie wyników tradycyjnie odbędzie się podczas uroczystej gali zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Gryfinie z okazji Święta Niepodległości.

    Przewodniczacym kapituły jest jest członek zarządu powiatu Henryk Kaczmar, reprezentujący w tym gremium starostę gryfińskiego, a w jej skład wchodzą Roman Michalski, Przewodniczący Rady Powiatu, przedstawiciele lokalnej prasy oraz Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki.

        Inni zgłoszeni z Gminy Widuchowa w pozostałych kategoriach, tj. Michał Gadowski (sport) oraz Stowrzyszenie Nadodrzańskie Klimaty (inicjatywa społeczna), nie znaleźli się wśród nominowanych.

Piotr Waydyk

 

wcześniejsza publikacja z 31 sierpnia 2016 roku

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznego „Bociana”

   Starostwo Powiatowe w Gryfinie czeka na zgłoszenia do corocznego konkursu p.n. „Nagroda Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu”. W listopadzie br., podczas uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, odbędzie się kolejna, jedenasta już gala wręczenia nagród starosty gryfińskiego osobom lub podmiotom, które całokształtem swojej działalności i osiągnięciami w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu gryfińskiego w kraju i za granicą.

    Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach: kultura, sport, inicjatywa społeczna oraz pracodawca roku, a kapituła oceniać będzie dokonania kandydatów w okresie od września ubiegłego roku do końca sierpnia br. Oprócz statuetki bociana, dla laureatów poszczególnych kategorii przewidziana jest nagroda finansowa.

    Kandydatów do nagród, oprócz jednostek samorządu terytorialnego, zgłaszać mogą organizacje pozarządowe, instytucje i przedsiębiorstwa, laureaci z lat poprzednich oraz mieszkańcy powiatu w grupie liczącej nie mniej niż 25 osób.

    Zgłoszenia należy składać w kancelarii ogólnej Starostwa Powiatowego w Gryfinie w do 30 września 2016 r.  lub przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Gryfinie, ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino (decyduje data stempla pocztowego).

    Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie, który wraz z wnioskami o przyznanie nagrody jest dostępny na stronie internetowej www.gryfino.powiat.pl w zakładce Naturalnie Powiat Gryfiński.

     W razie pytań lub wątpliwości wszelkich informacji o konkursie udzielają pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki pod numerem telefonu 91 404 50 00 wew. 223

wcześniejsza publikacja z 11 października 2015 roku

Jedna nominacja i trzy zgłoszenia z Gminy Widuchowa. Trzymamy kciuki za spółkę Armarol z Lubiczyna

     Zbliża się rozstrzygnięcie 10. jubileuszowej edycji konkursu „Nagroda starosty gryfińskiego za promocję powiatu”. Laureatów poznamy tradycyjnie podczas uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji Święta Niepodległości. Do tegorocznej statuetki bociana zgłoszono trzy kandydatury z Gminy Widuchowa, z których jedna została nominowana – Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej ARMAROL sp. z o.o., z siedzibą w Lubiczynie. Spółka z Lubiczyna oprócz statuetki bociana będzie ubiegać się o nagrodę pieniężną. Nominowanych jest w 4 kategoriach 12 kandydatów, które 8 października kapituła konkursu wyłoniła spośród zgłoszonych 28 osób, organizacji i podmiotów. Celem konkursu jest wyłonienie pomiotów, które w ciągu ostatniego roku swoją działalnością lub osiągnięciami najlepiej promowały powiat lub też przyczyniały się do jego rozwoju. Nominacje przyznano w czterech kategoriach: kultura, sport, inicjatywa społeczna oraz pracodawca roku.

Nominacja w kategorii pracodawca roku:

    Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej ARMAROL sp. z o.o., z siedzibą w Lubiczynie rozpoczęło działalność w 1993 r. po likwidacji PGR na gruntach dzierżawionych od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. Obecnie gospodaruje na powierzchni 800 ha, z czego większość stanowi jej własność. Przedsiębiorstwo ARMAROL specjalizuje się w produkcji roślinnej i zwierzęcej, produkuje głównie pszenicę i rzepak oraz prowadzi hodowlę trzody chlewnej. Spółka zmodernizowała bazę materialną przejętą od Agencji i dysponuje dziś nowoczesną suszarnią, magazynem zbożowym, chlewnią oraz nowoczesnymi maszynami rolniczymi.
Spółka jest pracodawcą dla 24 osób, mieszkańców gminy Widuchowa, zatrudnionych na umowach o pracę.
W sezonie letnim, w okresie żniw, prace co roku znajduje dodatkowe 6 osób. W sumie działalność spółki daje utrzymanie dla ok. 100 osób (pracowników i ich rodzin). Firma finansuje także paczki świąteczne dla dzieci, przybory szkolne oraz bony żywnościowe dla rodzin pracowników. ARMAROL jest znanym i aktywnym podmiotem zaangażowanym w życie i rozwój lokalnej społeczności.
Zarządzający spółką (Artur Uszyński, Stanisław Kurcz i Norbert Szumski) od lat chętnie i bezinteresownie uczestniczą w różnych przedsięwzięciach o charakterze społecznym, sponsorują działalność stowarzyszeń KS Łabędź Widuchowa i OSP, a także wspierają finansowo i organizacyjnie oraz patronują małym i większym wiejskim i gminnym inicjatywom.
Przedsiębiorstwo jest doskonałym przykładem, że dobre zarządzanie niewielką firmą może być nie tylko źródłem jej sukcesu ekonomicznego, ale dzięki aktywności i zaangażowaniu właścicieli w znaczący sposób wpływać na życie lokalnej społeczności, która dzięki uzyskanemu wsparciu gotowa jest podejmować kolejne wyzwania i inicjatywy dla dobra wspólnego.

Zgłoszony do kategorii sport:

    Michał Gadowski, pochodzący z Żelechowa 25-latek, u którego od najmłodszych lat widać było, że ma talent do uprawiania konkurencji paraolimpijskich w swojej kategorii niepełnosprawności. Nie trudno też było zauważyć, że to, co powszechnie uważane jest za nieszczęśliwy los, dla niego stało się atutem w starcie do innego lepszego życia, w poczuciu własnej wyjątkowości i wartości. Wioślarstwo, szczególnie uprawiane przez osoby niepełnosprawne, jest dyscypliną wymagającą specjalnej organizacji, bazy i wyposażenia, dlatego Michał swoją przygodę z wioślarstwem rozpoczął dopiero w I klasie liceum. Obecnie zawodnik Klubu Sportowego K.S.I. Szczecin i student Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego reprezentuje barwy narodowe Polski. Spełnia swoje marzenia poprzez ciężką systematyczna pracę, startując regularnie w zawodach rangi Igrzysk Paraolimpijskich oraz Mistrzostw i Pucharu Świata.
Najnowsze osiągnięcia sportowe Michała:
w sezonie letnim, we włoskim Varese wywalczył złoty medal w regatach otwierających sezon zawodów o Puchar Świata, następnie w Gaviratte w kolejnych regatach Pucharu Świata zajął 6. Miejsce; zdobył brązowy medal w rozegranych w Bostonie Halowych Mistrzostwach Świata na Ergometrze
Wioślarskim; podczas Mistrzostw Świata we Francji zdobył kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro 2016.

Zgłoszony do kategorii najlepsza inicjatywa społeczna:

    Dariusz Szymorek, od 2012 r. pełni funkcję animatora sportu w Krzywinie. Organizator masowych zawodów i festynów sportowych. Prowadzone przez niego zajęcia sportowe i sportowo-rekreacyjne angażują jednakowo najmłodsze pokolenie jak i dorosłych, którzy ze swej aktywności czerpią zdrowie, przyjemność i satysfakcję. Od września 2014 r. pan Dariusz zorganizował 7 różnych projektów, angażujących bardzo zróżnicowaną grupę uczestników, m.in. trzy weekendowe marsze Nordic Walking dla mieszkańców gminy Widuchowa i gmin sąsiednich oraz gości ze Szczecina. Jednak największy sukces odniósł propagując piłkę nożną wśród kobiet. Jest organizatorem m.in. Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet pn. „Maorys Cup Widuchowa” oraz Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej IV Orlików, w którym drużyna dziewcząt prowadzona przez pana Dariusza zajęła I miejsce. Młode piłkarki zajęły także II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej
Gryfino 2015 oraz reprezentowały gminę Widuchowa w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet „Local Energy Cup 2015” w Schwedt nad Odrą. Ponadto pan Dariusz w czerwcu br. zorganizował Rodzinne Igrzyska na Orliku w Krzywinie, w których wzięło udział ponad pół tysiąca mieszkańców powiatu gryfińskiego.

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub