Szkolny Klub Rowerowy * Rowerzyści zainaugurowali ósmy sezon działalności

Szkolny Klub Rowerowy * Rowerzyści zainaugurowali ósmy sezon działalności

994
0
SHARE

     Szkolny Klub Rowerowy działający przy Zespole Szkół w Widuchowej zainaugurował ósmy sezon działalności. Z tej okazji rowerzyści otrzymali klubowe koszulki, których zakup dofinansował  Urząd Gminy Widuchowa. Równa trzydziestka cyklistów przemierzyła prawie 70 km odwiedzając Swobnicę, Strzeszów i Trzcińsko Zdrój. To spokojne miasteczko otoczone pięknie odrestaurowanymi murami, bramami i basztami było celem głównym wycieczki. Zrobiliśmy tzw. „tour de mur” i objechaliśmy całe Trzcińsko, a potem odpoczywaliśmy na rynku. Korzystając z gościnności gospodarzy grupę zaproszono do Muzeum Regionalnego oraz na zwiedzanie kościelnej wieży. Zdobyliśmy też rowerowo najwyższe wzniesienie w okolicy, czyli wieżę ciśnień i zajechaliśmy nad jezioro Strzeszowskie. Nocleg zaplanowany został w świetlicy wiejskiej w Rosnowie. Spartańskie warunki nie stanowiły żadnego problemu. Wspólna kolacja, wyścigi dżdżownic w śpiworach, nocne pogaduchy i … nastał ranek. Szybkie sprzątanie i dalej w drogę powrotną. To był świetny rajd.

     SKR Widuchowa dziękuje pani Alicji Kałużniak, sołtys Rosnowa za pomoc w organizacji noclegu w świetlicy, ks. Markowi Piotrowskiemu za możliwość zwiedzania kościelnej wieży oraz panu Tadeuszowi Mazurowi, dyrektorowi TCK za udostępnienie (specjalnie dla nas) Muzeum Regionalnego.

   Paweł Wróbel

Foto: Piotr Rosiński

wcześniejsza publikacja z 6 kwietnia 2016 roku

Udany rajd rowerowy „Piknik na klifie”. Relacja Wojtka i Huberta

    W sobotę 2 kwietnia odbył się kolejny rajd zorganizowany przez Szkolny Klub Rowerowy pod nazwą „Piknik na klifie”. Wzięło w nim udział ponad 30 osób! Punktualnie o 10.00 cała ekipa rowerzystów wyjechała spod budynku Zespołu Szkół w Widuchowej w kierunku Ognicy. Droga przebiegła w 100% pomyślnie. Uczestnicy rajdu mieli przed sobą nie lada wyzwanie, a mianowicie, aby dotrzeć na klif trzeba najpierw na niego wjechać. Znacznej części grupy udało się pokonać ten niebanalny odcinek trasy. Na miejscu rowerzyści wraz z panem Dominikiem Smulskim rozpalili ognisko, nad którym można było upiec smaczne kiełbaski. Po zregenerowaniu sił i nabraniu energii wszyscy wyruszyli w drogę powrotną. Na miejsce kończące rajd rowerzyści dotarli o godzinie 14.00. Do naszego klubu przybyło także kilku nowych członków: Patrycja Jaworska, Eryk Kubicki oraz Miłosz Puzik.

 Wojtek Bachłaj i  Hubert Ksel

Więcej zdjęć

wcześniejsza publikacja z 30 marca 2016 roku

Szkolny Klub Rowerowy zaprasza na rajd rowerowy „Piknik na klifie”

     „Piknik na klifie” to rajd rowerowy na który zapraszamy wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas. Udamy się w miejsce, które rzadko występuje w dolnym biegu dużych rzek, czyli na klif. Roztacza się z niego niezwykła panorama na Odrę i niemieckie poldery. Dawniej stała tu wieża wartownicza, a przed wojną było kąpielisko.

      Trasa w absolutnej większości przebiega po drogach leśnych i polnych i wynosi 12 km w jedną stronę. Należy ubrać się adekwatnie do warunków pogodowych, spakować prowiant i napój. Zbiórka o 10.00 na parkingu przy hali ZS. Powrót około 14.00. Serdecznie zapraszamy miłośników turystyki rowerowej. Osoby nieletnie powinne przebywać pod opieką osób dorosłych. Organizatorem jest Szkolny Klub Rowerowy. Szczegóły: https://www.facebook.com/szkolnyklub.widuchowa

Paweł Wróbel

przedwojenne kąpielisko

piknik na klifie

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub