Pro-Team Żarczyn i LUKS Krzywin zmierzyli swoje siły z duńskim Boldklubben 1903...

Pro-Team Żarczyn i LUKS Krzywin zmierzyli swoje siły z duńskim Boldklubben 1903 Kobenhavn (wideo i fotorelacja)

894
0
SHARE

W sobotni chłodny poranek na boisku przy ulicy Witkiewicza w Szczecinie doszło do międzynarodowej konfrontacji sportowej, w której uczestniczyli zawodnicy z dwóch klubów sportowych z Gminy Widuchowa, Pro-Team Żarczyn i LUKS Krzywin. Ich przeciwnikiem byli Duńczycy ze stołecznej  Kopenhagi pn. Boldklubben 1903.

W pierwszej połowie zagrali żarczynianie, którzy pierwsi zdobyli gola w 11 minucie. Błąd bramkarza gości wykorzystał z zimną krwią Arkadiusz Pawłowicz. Duńczycy, którzy mieli wyraźną przewagę fizyczną, zdołali wyrównać w 28 minucie.

Skład Pro-Teamu: Dominik Dworzyński, Łukasz Mierzwiak – Paweł Stryczek, Jakub Leśniak, Sebastian Sztuka, Przemysłąw Mierzwiak – Michał Zawadzki, Dominik Borek, Rafał Obała, Dariusz Pańko – Arkadiusz Pawłowicz, Wojciech Mierzwiak oraz Tomasz Glanert, Krystian Bącela, Szymion Dworzyński i Andrzej Pańko.

W drugiej połowie ich miejsce zajęli zawodnicy LUKS Krzywin, którzy ulegli 0:2 po bramkach w 21 i 39 minucie. Wszystkie trzy gole dla Duńczyków zdobył ten sam zawodnik z nr 9, który wyróżniał się na tle swojego zespołu.

Skłąd LUKS: Michał Kowalski – Mateusz Pyra, Adam Kurowski, Michał Zygmański, Szymon Kaberow – Bartek Wojdyła,  Adam Guziewicz, Paweł Mucha, Dawid Stasiak – Tomasz Mikołajczyk, Wojciech Jułkowski

Zachęcam do obejrzenia wideo i fotorelacji.

Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 11 marca 2016 roku

Pro-Team Żarczyn i LUKS Krzywin jutro zagrają z …7-krotnym mistrzem Danii!

Jutro o godz. 9.00 na sztucznej płycie przy ul. Witkiewicza w Szczecinie dwaj przedstawiciele A-klasy z Gminy Widuchowa zmierzą się z duńskim Bolklubben 1903 Hobenhavn. To klub z wielkimi tradycjami. W przeszłości był 7 razy mistrzem i 6 razy wicemistrzem Danii, zdobył także 2 razy Puchar Danii. Jednak największym osiągnięciem klubu na arenie międzynarodowej było dotarcie do półfinału Pucharu UEFA w sezonie 1991/92 po wyeliminowaniu klubów Aberdeen F.C., Bayernu Monachium (6:2 i 0:1) i Trabzonsporu. BK 1903 w swojej historii rozegrał 55 sezonów w pierwszej lidze Danii oraz 3 sezony w drugiej lidze.

Jednak po największym sukcesie w 1992 B 1903 połączył się z nie mniej znanym klubem Kjøbenhavns Boldklub (KB), tworząc obecnie istniejący Football Club København, który jest klubem w pełni zawodowym. BK 1903 pozostał jednak klubem amatorskim, którego pierwszy zespół występuje na 4. poziomie rozgrywek w Danii. Właśnie z nim zmierzą się nasi dzielni chłopcy z Żarczyna (pierwsza połowa) i Krzywina (druga połowa). Poza tym Pro-Team jeszcze tego samego dnia zagra sparing  z Chrobrym w Lisim Polu o 16.00, a LUKS Krzywin w niedzielę o 12.00 u siebie z B-klsowym Gryfem Nowielin.