Orlik Krzywin * Wspólne zajęcia siatkarskie młodych krzywinian i chojnian (Info,...

Orlik Krzywin * Wspólne zajęcia siatkarskie młodych krzywinian i chojnian (Info, fotorelacja)

1333
0
SHARE

       W czwartek 6 października 14-osobowa grupa młodychi siatkarzy trenujących w ramach zajęć orlikowych wzięła udział we wspólnych zajęciach z podobną grupą w Szkole Podstawowej w Chojnie. Opiekunem chojnian jest tamtejszy nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Grejman, ojciec Anny Grejman, reprezentantki Polski w siatkówce, na co dzień zawodniczki ektraklasowego zespołu z Muszyny.

         Nowa sala gimnastyczna na Lotnisku w Chojnie jest czynna dopiero nieco ponad rok. Kiedyś w tym miejscu były dwie małe salki, a teraz jedna duża. Spokojnie i bezkolizyjnie można w niej ustawić dwie siatki. Dzieci grały w różnych wariantach: czwórkami, trójkami, dwójkami i pojedynczo. Takie spotkania są niezwykle potrzebne, aby odejść od monotonni treningu we własnym tylko gronie. Nie wynik jest w tym momencie najważniejszy lecz konfrontacja własnych umiejętności z rówieśnikami z innego ośrodka szkoleniowego. Nalezy wspomnieć, że chojeńska szkołą od lat należy do wiodących szkół w powiecie w zakresie szkolenia siatkarskiego na poziomie szkoły podstawowej.

            Wyjazd był możliwy dzięki rodzicom, pani Ażelonis z Polesin, Marcinowi Smolakowi z Żarczyna i Arturowi Ryżowi z Krzywina, którym należą się serdeczne słowa podziękowania za użyczenie transportu.

             Ustalono też termin rewizyty w Krzywinie wstępnie na 27 października.

Piotr Waydyk

Foto: Marcin Smolak

wcześniejsza publikacja z 3 października 2016 roku

Młodzi siatkarze z Krzywina na „pudle” w Azoty Arena. Wspólna fotka z mistrzami świata ze Skry Bełchatów! (Info, foto i wideorelacja)

          W sobotę 1 października 9-osobowa grupka młodych siatkarzy, trenujących w ramach zajęć na orliku udała się do Szczecina na „Azoty Arena” na turniej pod hasłem „Mali Giganci Siatkówki”. Turniej został przeprowadzony przez ektraklasowy klub Espadon Szczecin, który jest tegorocznym beniaminkiem Plus Ligi. Zresztą Espadon dzień wcześniej o 20.15 rozegrał swój debiutancki mecz od razu z aktualnym Mistrzem Polski ZAKS-ą Kędzierzyn – Koźle. Tak nawiasem wspominając, przyznam się się, że osobiście w piątek brałem udział w kursokonferencji zorganizowanej przez Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, podczas której gośćmi byli Sebastian Świderski, wicemistrz świata z 2006 roku, obecnie prezes ZAKS-y oraz włoski trener De Giorgi kędzierzyńskiego klubu, były rozgrywający reprezentacji Włoch. DSCN7261 (Medium)      Na zdjęciu Sebastian Świderski, w środku z mikrofonem, biegle zna język włoski, z prawej Bernadro De Giorgi.2

1

        Podczas sobotniego turnieju nasi reprezentanci zmagali się z czołowymi klubami sportowymi ze Szczecina, Goleniowa, Kołobrzegu i Bań. Chłopcy spisali się wyśmienicie, gdyż zdobyli brązowy medal. Zespół zagrał w składzie: Miłosz Gralak, Kamil Ryż, Kacper Pawelec, Dominik Bigus i Szymon Toporek. Dzięwczęta, które  zajęły 7. miejsce, zagrały w skłądzie: Asia Sroka, Wiktoria Czerwionka, Daria Kowalska i Magda Signiewicz. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Doroty Toporek i Artura Ryża z Krzywina.0

       Największym przeżyciem była oczywiście wspólna fotka uczestników turnieju z siatkarzami Skry Bełchatów, którzy przyszli na poranny trening. Wsród nich kilka gwiazd światowego formatu, mistrzowie świata Mariusz Wlazły, Michał Winiarski i Karol Kłos. Wystarczy dodać, że trenerem jest dotychczasowy II trener reprezentacji Polski Phillip Blain. Skra Bełchatów to czołowy klub świata.

            Zachęcam do obejrzenia poniższej foto i wideorelacji.

Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 25 kwietnia 2016 roku

Trener Jan Staniucha z Goleniowa gościem zajęć siatkarskich w Krzywinie

      Trener Jan Staniucha z Goleniowa, ojciec dwóch reprezentantek Polski w siatkówce, Natalii Piekarczyk i Joanny Szczurek, będzie jutro gościem zajęć siatkarskich na orliku w Krzywinie. Obecnie pełni kilka bardzo ważnych funkcji społecznych w Zachodniopomorskim Związku Piłki Siatkowej. W ostatnich wyborach został wybrany do składu Zarządu ZZPS, gdzie dodatkowo pełni funkcję z-cy przewodniczącego wydziału szkolenia. Ponadto pełni funkcję trenera-koordynatora kadr wojewódzkich dziewcząt oraz koordynatora Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych w naszym województwie. Ma za sobą bardzo bogatą praktykę trenerską. Do Krzywina przybędzie już o godzinie 15.00 na robocze spotkanie ze mną, w którym będziemy omawiać promocję siatkówki i przyszłość szkolenia siatkarskiego w okolicy.  Od godz. 16.00 weźmie czynny udział w zajęciach dzieci młodszych, a o 18.00 w treningu dzieci starszych. Zapraszam gorąco wszystkie dzieci, rodziców i kibiców na to niecodzienne spotkanie.

Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 22 kwietnia 2016 roku

Zaproszenie na zajęcia siatkarskie na salę gimnastyczną w Krzywinie

     Od końca marca na sali gimnastycznej w Krzywinie w ramach zajęć na orliku odbywaja się zajęcia siatkarskie dla dwóch grup wiekowych. Zajęcia odbywają się regularnie w każdy wtorek i czwartek.

     W godzinach 16.00 – 18.00 swoje zajęcia mają dzieci w wieku do lat 8. Sporo pojawia się 4 i 5 latków, ale przychodza też dzieci roczne, ale te muszą być pod opieka rodziców. Mile widziani są rodzice, nawet z wózkami. Największą popularnością cieszą się ćwiczenia na drążku. Tu najlepsza jest 7-letnia Gabrysia, która wyczynia cuda. Ponad roczny Mikołaj już potrafi wykonać zwis na drążku. Są też ćwiczenia z piłkami z elementami siatkówki, rzuty do kosza, zabawy zręcznościowe oraz spontaniczna zabawa na tzw. „klockach”.

     W godzinach 18.00 – 19.30 swoje zajęcia o profilu typowo siatkarskim mają dzieci w wieku 9-13 lat. Zapraszam dzieci z całej gminy. Najzdolniejsze już biora udział turniejach Kinder + Sport. Sekcja siatkarska powoli się rozkręca. Warto już teraz wskoczyć do tego pociągu, zanim bezpowrotnie odjedzie w siną dal. Rodziców więc prosze o kontakt: 507-179-789. Główne zadanie dla rodziców to punktualny  dowóz dzieci na miejsce zajęć.

Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 13 kwietnia 2016 roku

Warsztaty siatkarskie z profesjonalnymi trenerami ze Szczecina (info, wideo i fotorelacja)

        Nie lada atrakcję miały we wtorek dzieci z Krzywina i okolic. Otóż zawitali tam profesjonalni trenerzy z Siatkarskiego Ośrodka Szkoleniowego przy UKS 18 w Szczecinie, ul. Hoża 8. Trenerzy Tomasz Kławsiuć i Emil Wysocki poprowadzili przy wsparciu 4 swoich zawodniczek zajęcia siatkarskie dla dzieci w wieku 13 i młodszych. Oprócz dwudziestokilkuosobowej grupy dzieci udział w charakterze kibiców wzięli rozdzice, którzy przygotowali poczęstunek dla gości oraz wykonali część prac organizacyjnych.

     Przy okazji przypominam, że od początku kwietnia treningi odbywają się regularnie we wtorki i czwartki, dla grupy wiekowej (9-13 lat)  o godz. 18.00. Młodsze dzieci swoje zajęcia mają od godziny 16.00 jako zajęcia indywidualne ogólnorozwojowe (głównie gimnastyka) i od 16.45 do 17.45 jako zajęcia typowo siatkarskie. Można też wybrać jedną z tych form. Mile są widziane dzieci 4,5,6,7 i 8-letnie z całej Gminy Widuchowa, zresztą starsze i utalentowane na zajęciach późniejszych również.

     Najzdolniejsze dzieci już biorą udział w turniejach siatkarskich w ramach Kinder + Sport i już od początku z sukcesami.

Piotr Waydyk

Fotorelacja z warsztatów z trenerami:

Fotorelacja z prowadzonych zajęć we wtorek i czwartek:

wcześniejsza publikacja z 4 kwietnia 2016 roku

Wysokie miejsca mini-siatkarek w debiucie w Szczecinie

      Jak na razie mini-siatkarki z rocznika 2005/6 z krzywińskiego orlika zdążyły odbyć dwa zajęcia treningowe w marcu po udostępnieniu sali gimnastycznej w Krzywinie, a już ruszyły na szerokie wody do Szczecina. Oczywiście lekką podbudowę formy miały już podczas obowiązkowych lekcji wychowania fizycznego (około 20 lekcji).  Okazją były eliminacje regionalne V EDYCJI „ZACHODNIOPOMORSKIEGO MINI VOLLEY CUP 2016″ oraz KINDER + SPORT 2016″. Zawody  „dwójek” dziewcząt (kategoria 2005 i młodsze) odbyły się w ogromnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 74 przy ul. Seledynowej 50 na Osiedlu Słonecznym. Rozmach zawodów gigantyczny. Zgłosiło się aż 30 ekip, które swoje mecze rozgrywały na 10 przygotowanych boiskach. Każda z „dwójek” zdążyła zagrać 9-11 meczów składających się z pojedynków jednosetowych, do 15 punktów każdy. Proszę sobie wyobrazić, że w tej jednej hali mieszczą się 2,5 hali w Widuchowej. W zawodach uczestniczyły ekipy ze szkół szczecińskich oraz tradycyjnie bardzo mocna ekipa Libero Banie, która zresztą wygrała zdecydowanie. Nasze dziewczęta w stawce 29 drużyn zajęły, jak na debiut, rewelecyjne miejsca: IX – Marysia Dworzyńska/Daria Kowalska, XI – Asia Sroka/Wiktoria Czerwionka i XXIII – Nikola Łukian/Oliwia Sztuka. Dodajmy, że Wiktoria i Oliwia to uczennice klasy III, pozostałę IV.

Piotr Waydyk

Oficjalna kolejność w turnieju

 1.       SAPS Libero Banie I  (Wiktoria Krajewska, Alicja Michalska, Justyna Werenkowicz )
 2.       UKS Pogodno SP 48 I  ( Weronika Bodys, Lena Wieczorek, Oliwia Saramak)
 3.        UKS Kasztanek SP 39 I ( Nikola Gahr, Dagmara Ziółkowska, Julia Raszczuk)
 4.       UKS Orliki I SP 74  ( Anna Żak, Joanna Masztalerz, Zuzanna Miler)

5-6.   UKS Florian Szary I  ( Wiktoria Podgórska, Wiktoria Kaźmierczak, Amelia Tumasz )

5-6.   UKS Kasztanek SP 39 III  (Kornelia Rojek, Weronika Dudzińska)

7-8.   UKS Kasztanek SP 39 II  (Natalia Misiak, Weronika Kapczyńska)

7-8.   UKS Orliki IV SP 74  (Weronika Nowak, Aleksandra Majcher)

9-10.   Orlik Krzywin  II  ( Daria Kowalska, Maria Dworzyńska)

9-10.   SAPS Libero Banie II  ( Oktawia Lasota, Klaudia Lewandowska )

 1.     Orlik  Krzywin I  ( Joanna Sroka, Wiktoria Czerwionka)
 2.     UKS Pogodno SP 48 III  ( Aleksandra Dudek, Zuzanna Piotrowska, Oliwia Manista )
 3.     SP 12 przy ZS 15  ( Hanna Capar, Karolina Jurkiewicz )
 4.     UKS Pogodno SP 48 VI  (Kornelia Bagińska, Oliwia Frąckowiak, Kalina Rzeszowska )
 5.      UKS Pogodno SP 48 V  ( Martyna Pszczółkowska, Kamila Gos, Paula Jaszewska )
 6.      UKS Orliki III SP 74  (Aleksandra Grzebuła, Oliwia Łuszczaka)
 7.     SAPS Libero Banie III  (Dagmara Dudzińska, Nikola Łubiarz, Weronika Klimko )

18-20.   UKS Pogodno SP 48 II  ( Emilia Borysiak, Malwina Malkowska )

18-20.   SAPS Libero Banie IV  ( Nikola Malik, Oliwia Bernard, Marta Weiland )

18-20.   SP 74 I   (Marika Piasecka, Nella Kusa)

 1.  UKS Kasztanek SP 39 IV  (Oliwia Sidorczuk, Karolina Żemajtis)
 2. UKS Orliki II SP 74   ( Anna Świst, Maja Grabowska, Zuzanna Dembska)

23-25.   UKS Florian Szary II  ( Kamila Franciszak, Zuzanna Marchewka, Adrianna Gumowska)

23-25.   Orlik Krzywiń III  ( Nikola Łukian, Oliwia Sztuka )

23-25.   SP 74 III   (Martyna Wieczorek, Julia Tomasiewicz)

 1. SP 74 II     (Paulina Frąckowiak, OLimpia Sitek)
 2. UKS Pogodno SP 48 IV  ( Martyna Michałek, Małgorzata Bajor, Oliwia Kacprzyk )
 3. UKS Kasztanek SP 39 V (Martyna Miaskowska, Małgorzata Matławska)
 4. Bukowe 29   (Patrycja Jędrzejewska, Julia Radomska)

Najlepszą zawodniczką turnieju została uznana :

Wiktoria Krajewska  (SAPS Libero Banie I)

Sędzia główny

Zbigniew Maciejewski

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub