Wioślarstwo * Michał Gadowski na szóstym miejscu w finale paraolimpiady w Rio...

Wioślarstwo * Michał Gadowski na szóstym miejscu w finale paraolimpiady w Rio de Janeiro! Wielki sukces chłopaka z Żelechowa!

2395
0
SHARE

Korespondencja od Michałą Gadowskiego:

     Wyścig finałowy kończymy na 6 pozycji. Do podium trochę zabrakło. Dodatkowa walka w repasażu dala o sobie znać w dzisiejszym biegu. Mimo wszystko występ w ścisłym finale to duży sukces.

     Śledząc wyniki eliminacji ciężko było marzyć o medalowej pozycji. Ważne, że z wyścigu na wyścig nasza para poprawiała swój wynik. Niestety zabrakło naprawdę niewiele. I tak to jest jeden z największych sukcesów sportowych mieszkańca Gminy Widuchowa w całych dziejach. Przypomnę, że w ostatnich kilku miesiącach Michał Gadowski został mistrzem świata i Europy na ergometrze wioślarskim. Michał jest jeszcze młodym mężczyzną i przed jeszcze długa kariera sportowa. Kolejne igrzyska już za cztery lata w Tokio.

Piotr Waydyk

Zdjęcie z dzisiejszego finału specjalnie przesłane przez Michała

      Końcowa klasyfikacja  wyścigu na 1000m  par mieszanych.   13

12

wcześniejsza publikacja z 10 wreśnia 2016 roku

Michał Gadowski w finale paraolimpiady w Rio de Janeiro! Finał jutro o 15.30!

      Dziś Michał Gadowski ze swoją partnerką z osady, Jolantą Majka, zajęli 2. miejsce w swoim repasażu i awansowali do jutrzejszego finału, w którym wystartuje 6 najlepszych osad. Ten wielki sukces zawdzięcza przede wszystkim walce, gdyż aby znaleźć się w finale, musieli pokonać Australijczyków, trzykrotnych mistrzów świata. W swoim repasażu ulegli tylko osadzie holederskiej. Aby jutro stanąć na podium, będą musieli jednak wznieść się na najwyższy poziom sportowy. Oprócz Holedrów czekają na nich osady Chin, Ukrainy oraz faworyzowani Francuzi i Brytyjczycy. W finale nasza osada wystartuje jutro o 15.30 naszego czasu na niewygodnym skrajnym torze nr 1. Mocno trzymajmy kciuki za naszego reprezentanta rodem z Żelechowa!

Piotr Waydyk

Zdjęcia specjalnie przesłane przez Michała

wcześniejsza publikacja z dzisiejszego poranka

Michał Gadowski dziś startuje o 14.50 w repasażach o finał!

     Wczoraj nie udało się Michałwi Gadowskiemu wejść bezpośrednio do finału Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Michał napisał mi, że  za późno wystartowali i nie zdołali z partnerką  odrobić straty na dystansie. Do finału kwalifikowali się tylko zwycięzcy dwóch wyścigów. Michał Gadowski i Jolanta Majka w swoim wyścigu na dystansie 1000 m uplasowali się na 4 miejscu z z ósmym czasem. Dziś kolejna szansa na rewanż pojawi się w repasażach. Start naszej osady o 14.50 naszego czasu.

Piotr Waydyk

Foto przesłał osobiście Michał Gadowski

wczęsniejsza publikacja z 5 września 2016 roku

Michał Gadowski już w Rio de Janeiro! Jego starty od piątku do niedzieli (korespondencja)

    Oto treść ostatnie korespondencji Michała Gadowskiego:

       Witam ! 31 sieropnia w Warszawie odbyła się uroczysta nominacja z udziałem Ministra Sportu. Po odebraniu nominacji udaliśmy się na lotnisko Chopina, skąd odlecielismy już do Rio de Janeiro z przesiadką w Paryżu. W Rio wyladowalismy 1 września. Odbyliśmy już 3 treningi na torze regatowym.

       Ceremonia otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich przewidziana jest na 7 września (środa). Ceremonia jak i starty będą transmitowane w TVP. Starty Michała zaczynają się 9 i potrwają do 11 września. Trzymajmy mocno kciuki za naszego jedynaka!

Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 13 sierpnia 2016 roku

Michał Gadowski na finiszu przygotowań do Rio de Janeiro!

      Zaraz po toczących się właśnie Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, rozpoczną się igrzyska paraolimpijskie. Mamy tam swojego przedstawiciela – Michałą Gadowskiego z Żelechowo. Własnie niedawno odebrał nominację olimpijską. Przygotowania do imprezy czterolecia znajdują się już na finiszu.   Oto treść ostatniej specjalnej  korespondencji Michała dla E-Widuchowa:

Aktualnie jestem na zgrupowaniu w Zieleńcu w górach. Budujemy bazę wydolnościową. Od przyszłego tygodnia zaczynamy zgrupowanie w ośrodku przygotowań olimpijskich w Wałczu, gdzie spędzimy ostatnie dwa tygodnie przed wylotem do Rio.

Na poniższym zdjęciu Michał Gadowski i Jolanta Majka – nasi reprezentanci na Igrzyska Paraolimpijskie w wioślarstwie, razem z trenerem Tomaszem Kaźmierczakiem. Życzymy powodzenia!

Piotr Waydyk

O Michale Gadowskim przeczytasz i zobaczysz także pod

Michał Gadowski, Mistrz Świata na ergometrze wioślarskim, opowiada o sobie (wideowywiad)

wcześniejsza publikacja z 4 września 2015 roku

Mamy swojego człowieka w Rio de Janeiro! Michał Gadowski z kwalifikacją olimpijską!

      Dziś rano nadeszły do redakcji E-Widuchowa niezwykle radosne wieści. Nasz wioślarz paraolimpijczyk, Michał Gadowski z Żelechowa, uzyskał kwalifikację olimpijską do Rio de Janeiro. To jego druga z rzędu kwalifikacja paraolimpijska. Oto treść jego korespondencji dla E-Widuchowa:

     „Witam! Z dumą mogę zakomunikować że będę reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016. Wczoraj po zwycięstwie w finale B na mistrzostwach świata we francuskim Aigubellette uzyskałem kwalifikacje olimpijskie na dwójce podwójnej. Zawody trwały trzy dni. Niestety błąd techniczny wykluczył nas z finału A. Mimo to i tak zawody zakończyły się pomyślnie. Był to dla nas dobry sprawdzian z którego wyciągnęliśmy wiele wniosków. Wiemy nad czym musimy popracować”…

     To niezwykły sukces chłopaka z Żelechowa, który dziś reprezentuje barwy narodowe Polski oraz szczeciński uczelnię oraz klub sportowy. To historia jak z bajki. Chłopak spełnia swoje marzenia poprzez ciężką i systematyczną  pracą. Nic nie przychodzi łatwo, gdyż wioślarstwo to wybitnie ciężki sport siłowo-wytrzymałościowy. Na dzień dzisiejszy nie ma sportowca rodem z naszej gminy, który wszedłby na tak wysoki poziom wyczynu sportowego. A przy tym jaki kawał świata można zwiedzić?

Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 20 sierpnia 2015 roku

Michał Gadowski niedługo odlatuje do Francji walczyć o kwalifikację olimpijską do Rio de Janeiro – korespondencja

      Nasz paraolimpijczyk-wioślarz Michał Gadowski z Żelechowa kończy intensywny okres przygotowawczy do drugiej części sezonu. Oto treść jego korespondencji dla E-Widuchowa:

    …Długo nie dawałem znaku życia, ale przygotowania są tak intensywne ze ciężko było znaleźć czas. Za mną zgrupowanie wysokogórskie w Zieleńcu, gdzie przez dwa tygodnie budowaliśmy bazę tlenowa i wytrzymałość. Teraz aktualnie jestem na zgrupowaniu kadry narodowej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, gdzie robimy ostatnie szlify formy przed Mistrzostwami Świata we francuskim Aigubellette. Jest to najważniejsza impreza tego sezonu. Ranga imprezy jest niezwykle wysoka, gdyż wyłoni osady, które wezmą udział w Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016. Forma na ten czas jest naprawdę dobra. Postaramy się dać z siebie wszystko i wrócić do Polski z kwalifikacjami Paraolimpijskimi…

        27 sierpnia Michał wylatuje do Francji. Na ten czas jest zgłoszonych 14 osad, z czego tylko pierwsze 8 uzyska kwalifikację olimpijską. Gorąco trzymajmy za jego kciuki.

Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 24 czerwca 2015 roku

Michał Gadowski wystąpił w finale we włoskim Gaviratte. Jego specjalna relacja z zawodów dla E-Widuchowa

   W ten weekend nasz wioślarz paraolimpijczyk wystartował we Włoszech w miejscowości Gaviratte w regatach z cyklu o kolejny Puchar Świata.

   W pierwszym dniu ragat jego załoga awansowała do ścisłego finału. Zakwalifikowanie się do finału nie przyszło łatwo, gdyż poziom sportowy był bardzo wysoki. W finale zapowiadała się ciężka walka, ale to właśnie esencja sportu. Na imprezę zjechała cała czołówka światowa.

  Oto relacja Michała Gadowskiego z dnia finałowego zawodów, specjalnie dla E-Widuchowa: „Właśnie wróciłem do Polski. Zawody poszły dosyć pomyślnie. Zrobiliśmy rekord życiowy i zakwalifikowaliśmy się do finału, gdzie ostatecznie zajęliśmy 6 pozycję. Do brązowego medalu zabrakło nam 3 sekund, jednak można być zadowolonym z wyniku, biorąc pod uwagę uzyskany rekord życiowy na tym etapie przygotowań. Przed nami dwa miesiące ostrych przygotowań na zgrupowaniach do Mistrzostw Świata, gdzie walczyć będziemy o wyjazd na Igrzyska Paraolimpijskie do Rio de Janeiro. Wiemy nad czym musimy popracować i jakie elementy są do poprawienia.

Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 17 maja 2015 roku

Michał Gadowski „złoty” w Varese

      Wczoraj we włoskim Varese Michał Gadowski wywalczył złoty medal w regatach otwierających sezon Pucharów Świata. Poziom był bardzo wysoki, a każda z ekip była świetnie przygotowana.

     Początkowo zawody miały odbyć się w piątek, ale w związku z niesprzyjającą pogodą, start przeniesiono na sobotę. Te zdjęcia pochodzą z wczorajszego dnia.

     O naszym paraolimpijczyku więcej napisaliśmy w artykule Michał Gadowski z Żelechowa jutro startuje we włoskim Varese, który opublikowaliśmy w czwartek.

Piotr Waydyk

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub