Juniorzy * Remis w meczu niewykorzystanych szans (info, szczegóły meczu, tabela)

1323
0
SHARE

0

Kołbacz niedziela 23 października 2016 roku godz. 11.00

Zootechnik Kołbacz- Łabędź Widuchowa 2:2 (2:1)

Bramki: Arkadiusz Czernecki i Dawid Stopnicki.

Skład: Darwin Roman, Oszczyk Paweł, Luby Jakub, Mazurek Patryk, Fabiszak Krzysiek, Wrzesiński Kamil, Kuś Łukasz, Czernecki Adrian, Czernecki Arek, Romanowski Filip, Jankowski Kacper. Ponadto grali Staszałek Kamil, Grodecki Daniel, Stopnicki Dawid, Maszkowski Kamil, Aleszczyk Krzysiek. W rezerwie pozostali Mazur Konrad i Tuszyński Kuba

Słabo wypadł pod względem skuteczności mecz juniorów w Kołbaczu. Duża ilość niewykorzystanych sytuacji spowodowała stratę punktów. Zamiast po 20 minutach prowadzić 5:0 przegrywaliśmy 1:0. Bramkę na 1:1 zdobył Arek Czernecki. Jeszcze przed przerwą błąd całej obrony wykorzystał zawodnik gospodarzy. Po przerwie wyrównał Dawid Stopnicki po pieknym strzale z rzutu wolnego.

foto i info: trener Łukasz Karapulkatabela

IMG_20161023_110825 (Medium)

wcześniejsza publikacja z 16 października 2016 roku

Po zwycięstwie w meczu na szczycie juniorzy wrócili na pozycję lidera

Widuchowa sobota 15 października 2016 roku godz. 13.00

Łabędź Widuchowa – Odrzanka Radziszewo 3:2 (2:2)

bramki: 0:1 – 20′, 1:1 – 24′ Kacper Jankowski, 1:2 – 35′, 2:2 –  41′ Kacper Jankowski, 3:2 – Arkadiusz Czernecki,

Skład: Darwin Roman – Paweł Oszczyk, Patryk Mazurek, Dawid Stopnicki, Krzysiek Fabiszak – Jakub Luby, Kamil Wrzesiński, Arek Czernecki, Kacper Jankowski , Łukasz Foksowicz, Adrian Czernecki
Z ławki weszli: Krzysztof Aleszczyk, Konrad Mazur, Jakub Tuszyński, Kamil Maszkowski, Daniel Grodecki, Filip Romanowski.

Juniorzy Łabędzia wygrali mecz na szczycie swojej grupy i powrócili na pozycję lidera. Tym samym udał się rewanż za porażkę w Daleszewie 1:3. Trener Łukasz Karapulka miał do dyspozycji aż 17 zawodników. W pierwszej połowie goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Przy obu straconych bramkach nie popisał się Darwin Roman. Przy pierwszym golu wypluł niefortunnie piłkę po słabo bitym rzucie wolnym. Odbita ręką piłka trafiłą w słupek i wpadła do siatki. Przy drugim golu dał sobie wbić piłkę z bardzo ostrego kąta przy krótkim słupku. Na szczęście w wysokiej formie w tym dniu znajdował się Kacper Jankowski, który dwukrotnie w pierwszej połowie zniwelował straty po strzałąch z dystansu.

Nasi juniorzy jako drużyna byli lepsi od dotychczasowego lidera, co udokumentowali w drugiej połowie bramką Arka Czerneckiego. Jako drużyna prezentują się świetnie. Słabszy dzień lub brak koncentracji jednego zawodnika nie jest problemem, gdyż wzamian inni są w bardzo dobrej dyspozycji. Po tym zwycięstwie juniorzy mają 2 pkt przewagi nad swoim rywalem. Za tydzień Łabędź gościć będzie w Kołbaczu, gdzie o komplet punktów teoretycznie powinno być łatwiej.

Piotr Waydyk

tabela

wcześniejsza publikacja z 8 października 2016 roku

Po trzech zwycięstwach z rzędu przytrafiła się lekka zadyszka w Baniach

Banie sobota 8 października 2016 roku godz. 11.00

Iskra Banie – Łabędź Widuchowa 5:2 (3:2)

Bramki: 1:1 – Krzysztof Fabiszak, 2:1 –  Łukasz Foksowicz

Skład: Darwin Roman (65′ Konrad Mazur) – Wojtek Kiedos (65′ Paweł Oszczyk), Dawid Stopnicki (77′ Jakub Tuszyński), Filip Luby, Patryk Mazurek, Krzysiek Fabiszak, Maciek Włoch (46′ Kamil Wrzesiński), Arek Czernecki (60′ Kamil Maszkowski), Łukasz Foksowicz, Adrian Czernecki, Łukasz Kuś (65′ Daniel Grodecki)
W rezerwie: Filip Romanowski.

Po kilku zwycięstwach z rzędu juniorom przytrafiła się porażka. Zawsze kiedyś musiał nastąpić ten trudny moment. Nie zmienia to jednak faktu, że ta drużyna ma przed sobą kolejne wyzwania, – dodajmy – że na pewno zwycięskie. Przy takiej atmosferze i frekwencji można być optymistą.

Sam mecz zaczął się od prowadzenia 2:1. Niestety dwa błędy bohatera sprzed tygodnia, Darwina Romana, pozwoliły wyjść na prowadzenie gospodarzom, którzy nie ioddali już wyniku do końca.

wcześniejsza publikacja z 2 października 2016 roku

Zwycięska passa trwa nadal. Darwin Roman ratuje zespół przed remisem w 93 minucie!

Widuchowa sobota 1 października 2016 roku godz. 11.00

Łabędź Widuchowa – Grot Gardno 3:2 (2:1)

Bramki: 1:0 – 17′ Adrian Czernecki, 2:0 – 20′ Arkadiusz Czernecki, 2:1 – 30′, 2:2 – 60′, 3:2 – 80′ Łukasz Foksowicz

Skład: Darwin Roman, Wojtek Kiedos, Dawid Stopnicki, Patryk Mazurek, Krzysiek Fabiszak, Maciek Włoch, Filip Romanowski (Kamil Maszkowski), Arek Czernecki, Łukasz Foksowicz, Adrian Czernecki, Daniel Grodecki ( Kacper Jankowski)
W rezerwie: Kuba Tuszyński, Konrad Mazur, Szymon Piorun.

W 5. kolejce nasza drużyna zanotowała czwarte zwycięstwo. Tym razem pokonujemy Grot Gardno 3:2. W 17 minucie pięknym uderzeniem popisuje się Adrian Czernecki. Po trzech minutach Arek Czernecki sprytnym strzałem podwyższa na 2:0. W 30 minucie po błędzie naszej obrony goście strzelają kontaktową bramkę. Po przerwie nie wykorzystujemy dwóch super okazji, co niestety mści się w 60 minucie, kiedy po kolejnym błędzie tracimy gola na 2:2. Obie drużyny dalej dążyły do zwycięstwa. W 80 minucie po indywidualnej akcji Łukasz Foksowicz strzałem z 20 metrów zdobywa trzecią bramkę. Obie drużyny miały jeszcze kilka sytuacji, ale bardzo dobrze spisali się bramkarze.  W 93 minucie w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znajduje się napastnik gości. Zwycięsko z tego pojedynku wychodzi Darwin Roman, który rozegrał bardzo dobre zawody.

na podstawie relacji trenera Łukasza Karapulkitabela

wcześniejsza publikacja z 29 września 2016 roku

Po zwycięstwie w Lubanowie juniorzy umocnili się na fotelu lidera. „Doppelpack” Arka Czerneckiego

Lubanowo sobota 25 września 2016 roku godz. 11.00

Czarni Lubanowo – Łabędź Widuchowa 2:4 (1:4)

Bramki: 0:1 – Arkadiusz Czernecki, 0:2 – Arkadiusz Czernecki, 1:3 – Kamil Wrzesiński (karny), 1:4 Daniel Grodecki

Skład: Darwin Roman (Konrad Mazur) –  Łukasz Foksowicz (Paweł Oszczyk), Patryk Mazurek, Dawid Stopnicki, Wojciech Kiedos (Krzysztof Fabisiak), Łukasz Kuś (Kamil Maszkowski), Kamil Wrzesiński, Adrian Czernecki (Filip Romanowski), Jakub Luby (Jakub Tuszyński),  Daniel Grodecki (Kacper Jankowski), Arkadiusz Czernecki.

Kolejny bardzo dobre spotkanie rozegrali nasi zawodnicy w lidze juniorów. Tym razem gościliśmy w Lubanowie. Mecz z Czarnymi rozpoczęliśmy od gola Arka Czerneckiego już w 4 minucie. W 8 minucie kolejny raz Arek wpada w pole karne i mocnym uderzeniem po rykoszecie pokonuje bramkarza. Po kwadransie gospodarze zdobywają kontaktową bramkę. Nasi zawodnicy dalej grają swoją piłką, stwarzając kolejne sytuacje. W 30 minucie w polu karnym faulowany jest Daniel „Owca” Grodecki. Do piłki podchodzi Kamil „Hebziu” Wrzesiński i pewnie zdobywa gola. W 40 min. rzut wolny wykonuje Wojtek Kiedos, którego bardzo dobre zagranie wykorzystuje Daniel i na przerwę schodzimy prowadząc 4:1. Po przerwie na boisku pojawiają się kolejni rezerwowi zawodnicy. Kontrolujemy przebieg wydarzeń na boisku, ale brakuje nam wykończenia stwarzanych sytuacji. W 83 minucie gospodarze zdobywają drugą bramkę. Wygrywamy 4:2. Kolejny raz dopisała frekwencja (19 zawodników) oraz – co cieszy  najbardziej – to super atmosfera w drużynie.

trener Łukasz Karapulkatabela

Widuchowa sobota 17 września 2016 roku godz. 11.00

Łabędź Widuchowa – Zootechnik Kołbacz 7:2 (1:2)

Bramki: Daniel Grodecki x 3, Kamil Maszkowski, Patryk Mazurek, Szymon Piorun, Łukasz Foksowicz po 1.

Skład: Darwin Roman –  Paweł Oszczyk, Dawid Stopnicki, Patryk Mazurek, Łukasz Foksowicz, Łukasz Kuś, Kamil Wrzesiński, Adrian Czernecki, Kamil Maszkowski, Jakub Luby,  Daniel Grodecki. Ponadto grali: Filip Romanowski, Włoch, Szymon Piorun, Jakub Tuszyński, Konrad Mazur.

Widać, że forma juniorów z meczu na mecz rośnie. Widać dużą frekwencję na meczach oraz rywalizację o miejsce w drużynie. Pierwsza połowa to chaotyczna i bardzo nieskuteczna gra naszej drużyny. Wysraczy dodać, że zakończyła się jednobramkową stratą. Po przerwie zobaczyliśmy odmienioną drużynę. Sporo było kombinacyjnych akcji zakończonych pięknymi bramkami. Skutecznością błysnął szczególnie Daniel Grodecki, który zanotował hat-tricka w ciągu 10 minut. Brawa dla zawodników za drugą połowę. Tak grającej drużyny oczekujemy w każdym meczu przez pełne 90 minut.

Daleszewo, sobota 10 września 2016 roku godz. 11.00

Odrzanka Radziszewo – Łabędź Widuchowa 3:1 (0:1)

Juniorzy udali się na mecz z Odrzanką w niespotykanej jak na warunki juniorskie składzie. Trener Łukasz Karapulka miał do dyspozycji aż 21 zawodników. Po pierwszej połowie nasi juniorzy wyszli na prowadzenie 1:0. Debiutancką bramkę w zespole juniorów zdobył Arek Czernecki. W drugiej połowie trener dał zagrać wszystkim zawodnikom. Ci jednak stracili trzy bramki, nie zdobywając ani jednej. Plus meczu to na pewno gra w debiucie braci Czerneckich.

wcześniejsza publikacja z 4 września 2016 roku

Zwycięstwo w pierwszym meczu sezonu napawa optymizmem

Widuchowa, sobota 3 września 2016 roku godz. 11.00

Łabędź Widuchowa – Iskra Banie 3:2

Bramki: 1:0 – Krzysztof Aleszczyk, 2:0 Kamil Wrzesiński (rzut karny), 3:2 – Kamil Wrzesiński (rzut karny)
Skład:  Jankowski Kacper,- Oszczyk Paweł, Stopnicki Dawid, Luby Jakub, Fabiszak Krzysiek (Mazur Konrad)- Kuś Łukasz (Mazurek Patryk), Wrzesiński Kamil, Foksowicz Łukasz (Maszkowski Kamil), Kiedos Wojtek (Piorun Szymon), Aleszczyk Krzysztof (Tuszyński Jakub), Grodecki Daniel (Romanowski Filip)
    Sobotnie zwycięstwo juniorów otworzyło zwycięską serię wszystkich drużyn Łabędzia w miniony weekend. Bilans imponujący: 3 mecze, trzy zwycięstwa, bramki 17-3. Zwycięstwo juniorom w lokalnych derbach z Iskrą Banie nie przyszło tak łatwo. Rostrzygnięcie padło w końcowych fragmentach meczu z rzutu karnego. Zresztą wcześniej także jedna z bramek padła w ten sam sposób. Cieszy przede wszystkim zwycięstwo oraz frekwencja na meczu. Jest nadzieja, że koszmary z ubiegłego sezonu już nie wrócą i juniorzy wejdą na ścieżkę zwycięstw.

wczesniejsza publikacja z 19 lipca 2016 roku

Znany jest terminarz. Start jak zawsze na początku września

ZZPN podał terminarz rozgrywek II klasy juniorów. Jedyna ekipa juniorów z naszej gminy tym razem zagra w grupie 7, w której występować będzie tylko 6 drużyn. Meczów jednak w rundzie będzie 10, gdyż rozgrywki przy takiej liczbie drużyn będą toczyć się systemem czterorundowym.

Z informacji, jakie udało mi się uzyskać, wynika, że trenerem tej drużyny będzie nadal Łukasz Karapulka. Juniorzy mają trenować razem z drużyną seniorów. Tylko trzech zawodników z rocznika 1997 będzie musiało się pożegnać z drużyną (Dominik Wac, Mateusz Grzech i Łukasz Kosmalski). Stałe miejsce z nominalnych juniorów powinien sobie wywalczyć w drużynie seniorów Kamil Staszałek. Inny junior, Szymon Wierzchowski, już od dawna jest zawodnikiem drużyny seniorów, ale w jego przypadku chodzą słuchy, że może pójść na wypożyczenie do Czarnych Lubanowo.

Sportowo poprzedni sezon juniorzy nie mieli zbyt udany. Jest nadzieja, że ten będzie lepszy, gdyż kilku trampkarzy z 2001 rocznika ma zasilić starszych kolegów, a jak wiemy, na trampkarzy Łabędzia w ubiegłym sezonie w okolicy nie było mocnych (czyt. Trampkarze Łabędzia * „Osiemnastka” w Witnicy).