II Liga Czterech Orlików * Dziewczyny z LUKS ADK Szafir najlepsze w...

II Liga Czterech Orlików * Dziewczyny z LUKS ADK Szafir najlepsze w drugiej edycji Ligi Czterech Orlików (kompletne wyniki, statystyki, foto i wideorelacje)

1314
0
SHARE

     W niedzielę na Orliku w Trzcińsku Zdrój odbył się ostatni czwarty z zaplanowanych turniejów w ramach II Ligi Czterech Orlików.  Po niemal 3,5 godzinnych zmaganiach najlepsze okazały się gospodynie  z Trzcińska Zdrój, które tym razem wyprzedziły dotychczasowe z Krzywina. Kolejne miejsca zajęły Mieszkowice i Widuchowa.

        Jednak w całym cyklu najlepsze po raz drugi z rzędu okazały dziewczyny z LUKS ADK Szafir Krzywin (na wyróżnionym zdjęciu). Na cztery turnieje w dwóch okazały sie najlepsze (Krzywin i Widuchowa) i dwukrotnie zajęły drugie miejsca (Mieszkowice i Trzcińsko). Nasze Perły Międzyodrza uplasowały się na trzecim miejscu.

12       Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem turnieju w Trzcińsku czuwali Jacek Limanówka ora Piotr Jaszczyszyn. Nagrody wręczał Emilian Osetek, z-ca burmistrza Trzcińska Zdrój.11

    Czy już jesienią będzie kolejna edycja ?

  Film oraz zdjęcia: Dariusz Szymorek, Karolina Czerwionka i Katarzyna Strzelczyk

Wyniki 4. turnieju Ligi Czterech Orlików

Tabela końcowa

1. UKS Orlik Trzcińsko Zdrój         3     9      11-3

2. LUKS ADK Szafir Krzywin         3     6      11-2

3. Ladies Mieszkowice                   3     3       3-11

4. Perły Międzyodrza                    3      0       4-13

Klasyfikacja końcowa po czterech turniejach:

1. LUKS ADK Szafir Krzywin                  16 pkt.

2. UKS Orlik Trzcińsko Zdrój                  15 pkt.

3.  Perły Międzyodrza                               7 pkt.

4. Ladies Mieszkowice                              6 pkt.

70Justyna Mularczyk – najlepsza zawodniczka

Końcowa klasyfikacja strzelczyń: (prosze organizatorów o weryfikację, bo niestety nie zgadza mi się liczba goli)

58

15 –  Weronika Iskra (LUKS ADK Szafir Krzywin), Justyna Mularczyk (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój)

8 – Natalia Szewczyk (LUKS ADK Szafir Krzywin)

6 - Katarzyna Smulska (Perły Międzyodrza), Weronika Saskowska (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój)

4- Natalia Kurzydlak (LUKS ADK Szafir Krzywin), Karolina Czerwionka (LUKS ADK Szafir Krzywin)

3 – Dominika Włoch (Perły Międzyodrza), Nikola Śliwińska (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój), Basia Szkolnicka  (Ladies Mieszkowice),  Aneta Ciebień (LUKS ADK Szafir Krzywin),  Katarzyna Grabowicz(UKS Orlik Trzcińsko Zdrój)

2- Weronika Król (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój)

1- Wioletta Stemska (Perły Międzyodrza), Agnieszka Jaworska (Perły Międzyodrza), Marlena Rogala  (Perły Międzyodrza), Anita Rolik (Ladies Mieszkowice),  Karolina Czyż (Perły Międzyodrza), Agata Kurantowicz (LUKS ADK Szafir Krzywin), Patrycja Matusiak (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój), Ewelina Obała (Perły Międzyodrza), Magda Ostaszewska (Ladies Mieszkowice),  Marta Dalenkiewicz (Ladies Mieszkowice)

bramki samobójcze – 2

Rozdanie nagród za cały cykl

Wyniki i fotorelacje:

1. mecz UKS Orlik Trzcińsko Zdrój – Ladies Mieszkowice 4:049

2. mecz ADK Szafir Krzywin – Perły Międzyodrza 5:0

3. mecz LUKS ADK Szafir Krzywin – UKS Orlik Trzcińsko Zdrój 0:1

4. mecz Perły Międzyodrza – Ladies Mieszkowice 1:2

5. mecz LUKS ADK Szafir Krzywin – Ladies Mieszkowice 6:1

6. mecz Peły Międzyodrza – UKS Orlik Trzcińsko Zdrój 3:6

wcześniejsza publikacja z 9 maja 2016 roku

Relacja z drugiego turnieju Ligi Czterech Orlików w Widuchowej

     Wczoraj w późnych godzinach popołudniowo-wieczornych na Orliku w Widuchowej odbył sie drugi z czterech zaplanowanych turniejów w ramach II Ligi Czterech Orlików. Następny odbędzie się w Mieszkowicach w piątek 13 maja o godz. 17.00.

   Po niemal 3,5 godzinnych zmaganiach najlepsze okazały się ponownie zawodniczki z Krzywina, ale tym razem wyprzedziły gospodynie z Widuchowej. Kolejne miejsca zajęły Trzcińskiem Zdrój i Mieszkowice.

        Nad sprawnością turnieju tym razem czuwał Tomasz Łapiński, animator widuchowskiego orlika, Tomasz Lidwin z Żarczyna jako sędzia oraz Natalia sekretarz zawodów.

Wyniki 2. turnieju Ligi Czterech Orlików

Tabela końcowa

1. LUKS ADK Szafir Krzywin                  3     9      11-3

2. Perły Międzyodrza                             3     6        8-5

3. UKS Orlik Trzcińsko Zdrój                 3     3        5-6

4. Ladies Mieszkowice                           3     0       2-12

Klasyfikacja po dwóch turniejach:

1. LUKS ADK Szafir Krzywin                  10 pkt.

2. UKS Orlik Trzcińsko Zdrój                    5 pkt. (10 małych punktów)

3.  Perły Międzyodrza                               5 pkt. (9 małych punktów)

4. Ladies Mieszkowice                             2 pkt.

klasyfikacja strzelczyń po drugim turnieju:

9 –  Weronika Iskra (LUKS ADK Szafir Krzywin)

7 – Justyna Mularczyk (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój),  Natalia Szewczyk (LUKS ADK Szafir Krzywin)

6 - Katarzyna Smulska (Perły Międzyodrza)

2- Weronika Król (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój), Natalia Kurzydlak (LUKS ADK Szafir Krzywin), Aneta Ciebień (LUKS ADK Szafir Krzywin), Dominika Włoch (Perły Międzyodrza), Basia Szkolnicka  (Ladies Mieszkowice), Nikola Śliwińska (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój),

1- Katarzyna Grabowicz(UKS Orlik Trzcińsko Zdrój), Wioletta Stemska (Perły Międzyodrza), Agnieszka Jaworska (Perły Międzyodrza), Marlena Rogala  (Perły Międzyodrza), Anita Rolik (Ladies Mieszkowice), Karolina Czerwionka (LUKS ADK Szafir Krzywin),  Karolina Czyż (Perły Międzyodrza), Weronika Saskowska (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój)

bramki samobójcze – 1

 

Wyniki, strzelczynie bramek i fotorelacje

1. mecz ADK Szafir Krzywin – Perły Międzyodrza 3:2 (2:0)

bramki: Natalia Szywczyk 2, Weronika Iskra 1 – Kasia Smulska i Dominika Włoch po 1

2. mecz UKS Orlik Trzcińsko Zdrój – Ladies Mieszkowice 3:1 (1:1)

bramki: Justyna Mularczyk 2, Nikola Śliwińska 1 – Anita Rolik 1

3. mecz LUKS ADK Szafir Krzywin – UKS Orlik Trzcińsko Zdrój 3:1 (1:0)

bramki: Weronika Iskra 2, Natalia Szewczyk 1 – Justyna Mularczyk 1

4. mecz Perły Międzyodrza – Ladies Mieszkowice 4:1 (2:0)

bramki: Kasia Smulska 2, Agnieszka Jaworska i Marlena Rogala po 1 – Basia Szkolnicka 1

5. mecz LUKS ADK Szafir Krzywin – Ladies Mieszkowice 5:0 (2:0)

bramki: Weronika Iskra 2, Karolina Czerwionka, Aneta Ciebień po 1, 1 bramka samobójcza

6. mecz Peły Międzyodrza – UKS Orlik Trzcińsko Zdrój 2:1 (2:0)

bramki: Karolina Czyż i Kasia Smulska po 1 – Weronika Saskowska 1

wcześniejsza publikacja z 30 kwietnia 2016 roku

Relacja z pierwszego turnieju Ligi Czterech Orlików 

      Wczoraj w późnych godzinach na Orliku w Krzywinie odbył sie pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów w ramach II Ligi Czterech Orlików. Następny odbędzie się w Widuchowej w sobotę 7 maja o godz. 18.00.

  Po niemal 3,5 godzinnych zmaganiach najlepsze okazały się gospodynie z Krzywina przez Trzcińskiem Zdrój, Widuchową i Mieszkowicami.

     Nad sprawnością turnieju czuwali Dariusz Szymorek, animator krzywińskiego orlika, Marcin Cieślak z Lubicza jako sędzia, Karolina Czerwionka sekretarz zawodów oraz niżej podpisany jako sprawozdawca. Pomoc z sporządzeniu foto i wideorelacji okazały Karolina Mucha i Jadzia Mazur.

Wyniki 1. turnieju Ligi Czterech Orlików

Tabela końcowa

1. LUKS ADK Szafir Krzywin                  3     7      11-3    (1   2-2)

2. UKS Orlik Trzcińsko Zdrój                  3     7       8-2     (1   2-2)

3. Perły Międzyodrza                             3     3       4-5

4. Ladies Mieszkowice                           3     0       1-14

klasyfikacja strzelców:

4 – Justyna Mularczyk (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój), Weronika Iskra (LUKS ADK Szafir Krzywin),  Natalia Szewczyk (LUKS ADK Szafir Krzywin)

2- Weronika Król (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój), Katarzyna Smulska (Perły Międzyodrza), Natalia Kurzydlak (LUKS ADK Szafir Krzywin),

1- Katarzyna Grabowicz(UKS Orlik Trzcińsko Zdrój), Nikola Śliwińska (UKS Orlik Trzcińsko Zdrój), Aneta Ciebień (LUKS ADK Szafir Krzywin), Basia Szkolnicka  (Ladies Mieszkowice), Wioletta Stemska (Perły Międzyodrza), Dominika Włoch (Perły Międzyodrza)

Ponadto w turnieju zagrały:

LUKS ADK Szafir Krzywin – Magdalena Kowalska, Aleksandra Kowalska, Andżelika Wrzesińska, Dominika Wołyńska, Weronika Czerwionka, Kasia Janiak, Dorota Toporek;

UKS Orlik Trzcińsko Zdrój –  Paulina Rycerz, Weronika Saskowska, Wiktoria Saskowska, Nikola Michałek, Patrycja Matusiak, Zuzanna Pachut;

Perły Międzyodrza – Andżelika Balińska, Laura Kubicka, Izabela Karapulka, Kamila Kobierecka, Karolina Czyż, Marlena Błaż, Paulina Kloczkowska, Agnieszka Jaworska, Magdalena Łapińska;

Ladies Mieszkowice – Ewelina Linkiewicz, Natalia Sługocka, Angelika Pytko, Aleksandra Ignaczak, Lucyna Gołos, Kamila Drapała, Alicja Kawczyńska, Silvana Maziar.

1. mecz ADK Szafir Krzywin – Perły Międzyodrza 2:1

2. mecz UKS Orlik Trzcińsko Zdrój – Ladies Mieszkowice 4:0

3. mecz Perły Międzyodrza – Ladies Mieszkowice 3:1

4. mecz LUKS ADK Szafir Krzywin – UKS Orlik Trzcińsko Zdrój 2:2

5. mecz UKS Orlik Trzcińsko Zdrój – Peły Międzyodrza 2:0

6. mecz LUKS ADK Szafir Krzywin – Ladies Mieszkowice 7:0

wcześniejsza publikacja z 21 kwietnia 2016 roku

Pierwszy turniej już w piątek w Krzywinie (plakat i regulamin)

Zobacz relacje E-Widuchowa z ubiegłorocznej edycji:
Dziewczyny z KLUKS ORLIK KRZYWIN przypieczętowały dominację w „Turnieju o puchar…
Krzywin. Komplet wyników turnieju kobiet – info i foto
Kolejne zwycięstwo dziewcząt z krzywińskiego orlika

R E G U L A M I N
ORLIKOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT
1. CELE
1.1.Popularyzacja piłki nożnej dziewcząt w powiecie gryfińskim.
1.2.Propagowanie zasad „FAIR PLAY”
1.3.Aktywne spędzanie czasu wolnego.

2. ORGANIZATOR.
Animatorzy Orlików – Mieszkowice, Krzywin, Trzcińsko-Zdrój, Widuchowa.

3. MIEJSCE I TERMIN.
Turnieje zostaną rozegrane na Orlikach -Widuchowa , Krzywin, Trzcińsko-Zdrój oraz Mieszkowice.
Terminy kolejnych turniejów:
Termin turnieju w Krzywinie – 22.04.2016 /piątek/ godz-17.00
Kolejność spotkań:
1. Krzywin – Widuchowa
2. Trzcińsko-Zdrój – Mieszkowice
3. Mieszkowice – Widuchowa
4. Krzywin – Trzcińsko-Zdrój
5. Widuchowa – Trzcińsko-Zdrój
6. Krzywin – Mieszkowice

Termin turnieju w Widuchowa 07.05.2016 / sobota/ – godz. 14.00
Kolejność spotkań:
1. Widuchowa – Krzywin
2. Mieszkowice – Trzcińsko-Zdrój
3. Krzywin – Trzcińsko-Zdrój
4. Widuchowa – Mieszkowice
5. Krzywin – Mieszkowice
6. Widuchowa – Trzcińsko-Zdrój
Termin turnieju w Mieszkowice – 13.05.2016 /piątek/ – godz.17.00
Kolejność spotkań:
1. Mieszkowice – Trzcińsko-Zdrój
2. Krzywin – Widuchowa
3. Trzcińsko-Zdrój – Krzywin
4. Mieszkowice – Widuchowa
5. Trzcińsko-Zdrój – Widuchowa
6. Mieszkowice – Krzywin
Termin turnieju w Trzcińsku-Zdroju – 29.05.2016 /niedziela/ – godz. 14. 00
Kolejność spotkań:
1. Trzcińsko-Zdrój – Mieszkowice
2. Krzywin – Widuchowa
3. Trzcińsko-Zdrój – Krzywin
4. Mieszkowice – Widuchowa
5. Krzywin – Mieszkowice
6. Trzcińsko-Zdrój – Widuchowa

4.Wpisowe dla drużyn:
200,00 zł (kwota przeznaczana na nagrody, puchary)
5. Maksymalna ilość zgłoszonych zawodników – dowolna
5.1. Wiek zawodników powyżej 12 lat
5.2. Deklaracja : przed przystąpieniem do rozgrywek każdy zespół oddaje organizatorowi
deklarację następującej treści: „zobowiązujemy się przestrzegać regulaminu i ponosić
konsekwencje jego nie przestrzegania ” bierzemy pełną odpowiedzialność za swoje
bezpieczeństwo/ wypadki, urazy, kontuzje / i nie będziemy rościć żadnych pretensji oraz
odszkodowań wobec organizatorów rozgrywek.
6.SYSTEM ROZGRYWEK .
Cykl rozgrywek przeprowadzony w miesiącach kwiecień – maj 2016. System turniejowy.
Za miejsce zajmowane przez poszczególne zespoły w turniejach będą przyznawane punkty,
które będą liczyły się w końcowej klasyfikacji (po IV turniejach) .
7. ZAŁOŻENIA TECH- ORGANIZACYJNE.
– zawody rozgrywane są ORLIKACH
– czas gry – 2 x 12
– obuwie: przystosowane do gry na Orlikach – dopuszczalna gra w butach piłkarskich tzw.„lankach”
7.1. Liczba zawodników
a/zespół liczy dowolną ilość zawodników, na boisku przebywa 6 zawodników w polu + bramkarz
b/ ilość zmian w “locie” jest nieograniczona za wyjątkiem bramkarza, który może być
zmieniony tylko w momencie przerwy w grze
c/ zmian zawodników dokonujemy w strefie zmian
7.2.Przepisy gry
a/zawodnicy muszą występować w jednolitych strojach sportowych, w obuwiu
przeznaczonym do gry na obiektach Orlik.
b/zawodnik nie może nosić na sobie czegokolwiek, co mogłoby zagrozić bezpieczeństwu
innych zawodników
c/bramki : 5 x 2m, piłka nr”5”.
d/gra bez „spalonego”
e/ Rzut karny wykonywany jest z odległości 8 m.
f/ Bramkarz wyprowadza piłkę do gry nogą z linii pola bramkowego, piłka musi opuścić pole karne, rzut z autu wykonywany jest rękoma
g/ Rzut z rogu – wykonywany w ciągu 5s,odległość zawodnika drużyny przeciwnej 5m.
8.KARY
a/ kara mniejsza 2’
– za niebezpieczną grę
– za nie sportowe zachowanie
– opóźnianie wznowienia gry
– rozmyślnie opuszcza pole gry bez zgody sędziego
– zespół ukarany 2’ może grać w pełnym składzie po stracie jednego gola
b/ kara mniejsza 5’
– za powtórne przewinienie kary mniejszej
– zespół ukarany 5’ może grać w pełnym składzie po stracie dwóch goli
– kara większa – usunięcie z boiska, zespół gra w osłabieniu przez 5’, zawodnik nie może
automatycznie grać w następnym meczu lub jeżeli było to przewinienie wybitnie nie sportowe to
decyduje o karze odsunięcia organizator rozgrywek.
Karę większą zawodnik otrzymuje:
– kolejne przewinienie ukarane karą mniejszą 2’,5’
– uderzenie przeciwnika
– kopnięcie zawodnika bez piłki
– faul poza grą
– obraza czynna lub słowna sędziego lub organizatora
9. Sędziowie
Sędziów zapewnia organizator turnieju lub mecze sędziują opiekunowie zespołów.
10. Punktacja spotkań w poszczególnych turniejach – zwycięstwo-3pkt., remis-1pkt
Przy jednakowej ilości punktów:
– bezpośredni mecz pomiędzy zainteresowanymi zespołami
– różnica bramek z turnieju
– większa ilość zdobytych bramek
Przy 3 zespołach z jednakową ilością punktów – mała tabelka dla zainteresowanych zespołów.
PUNKTACJA ZA POSZCZEGÓLNE MIEJSCA W TURNIEJACH:
I MIEJSCE – 5 PKT.
II MIEJSCE – 3 PKT.
III MIEJSCE – 2 PKT.
IV MIEJSCE – 1 PKT.
11. Kolejność drużyn po 4 turniejach:
– suma punktów zdobytych z poszczególnych turniejów
Przy jednakowej ilości:
– lepszy bilans bezpośrednich meczów pomiędzy zainteresowanymi zespołami
– różnica bramek z całych rozgrywek
– większa ilość zdobytych bramek
– rzuty karne
Przy 3 zespołach z jednakową ilością punktów – mała tabelka dla zainteresowanych zespołów.
12. Postanowienia końcowe
a/ protokoły czytelnie wypełnia trener lub kapitan zespołu
b/ trener prowadzi klasyfikację strzelców dla swojego zespołu.
c/ Organizator turnieju przesyła komplet wyników z turnieju na adres – lewlimanowka@wp.pl , darszym@op.pl , tlapinski@op.pl, jola1712@op.pl
d/ trenerzy po każdym turnieju przysyłają strzelców bramek na adres – lewlimanowka@wp.pl ,
darszym@op.pl , tlapinski@op.pl, jola1712@op.pl
13.NAGRODY.
Nagrody dla drużyn w turnieju finałowym – PUCHARY DLA ZESPOŁÓW, STATUETKI – STRZELEC, ZAWODNIK, BRAMKARZ, PIŁKI DLA ZESPOŁÓW.
14. UWAGI KOŃCOWE.
Organizator ma możliwość interpretacji powyższego regulaminu wszelkie sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.

plakat 1

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub