Gminne Przedszkole * Uroczystość Pieczonego Ziemniaka

Gminne Przedszkole * Uroczystość Pieczonego Ziemniaka

4476
0
SHARE

     Ziemniak jest pospolitym warzywem, który gości w kuchni każdego z nas. Dnia 22 września w ogrodzie przedszkolnym odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Na dzieci i rodziców podczas jesiennego pikniku, czekały liczne muzyczne atrakcje oraz  „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki. Dzieciom sprawiło to nie lada frajdę. Rodzice mogli się  wykazać szybkością i zwinnością w zawodach m.in. typu wyścig z ziemniakiem na drewnianej łyżce, pzekładaniu hula hop czy przenoszeniu i w obieraniu skrobaczkom warzywa.Wspólną propozycją dla dzieci i ich rodziców było wykonanie ” Ziemniaka Cudaka ” czy  ” Mandali ” , wraz z Paniami ze Stowarzyszenia ” Nadodrzańskich Klimatów”, które gościnnie uczestniczyło w uroczystości. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Wszystkie trafią na wystawę i będą zdobić kącik przedszkolny ciesząc oczy wszystkich, którzy odwiedzają placówkę. Jak na spotkanie przystało odbyła się także  ” Jesienna Licytacja „, kwota zebrana podczas Uroczystości została przekazana Radzie Rodziców. Na zakończenie spotkania  nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować grochówki i ziemniaków przygotowanych przez Panie kucharki. A kolejne spotkanie dopiero za rok….

      Dziękujmy wszystkim Gościom, którzy swoim przybyciem uświetnili naszą uroczystość, byli i bawili się z nami. Gorące słowa podziękowania kieruję do osób za przygotowanie Jesiennych Skarbów do licytacji oraz do Rodziców, którzy upiekli ciasto na Święto Pieczonego Ziemniaka. Podziękowania należą się także Stowarzyszeniu ” Nadodrzańskie Klimaty”za prowadzenie Jesiennego Kącika Prac Manualnych i  pani Magdalenie  za naturalną włoszczyznę do pysznej grochówki. Natomiast Pracownikom placówki dziękuję, iż  dokładając wszelkich starań i  uwzględniając najmniejsze detale, pomogli mi przygotować  tak wspaniały początek jesieni.

Organizatorka Anna Sojka -Durejko

wcześniejsza publikacja z 2 września 2016 roku

Inauguracja nowego roku szkolnego. Nowy chodnik polbrukowy

    Nowy rok szkolny zainaugurowało Gminne Przedszkole w Widuchowej. Dzień to wyjątkowy dla wszystkich przedszkolaków, a szczególnie dla tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli jego mury. Innym wydarzeniem godnym odnotowania jest zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Wieloletnią dyrektor Małgorzatę Kos zastąpiła Barbara Szczawik. O tej zmianie pisałem we wcześniejszych postach (patrz poniżej).

 Piotr Waydyk

zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Kamili Grzybowskiej- rodzic

zdjęcia własne

     Zanim pojawiły się dzieci, podczas wakacji pracownicy przedszkola przygotowali przedszkole na przyjęcie dzieci. Największą inwestycją był nowy, estetyczny i bezpieczny chodnik pulbrukowy.

wcześniejsza publikacja z 21 lipca 2016 roku

Wójt wydała zarządzenie: Barbara Szczawik pokieruje placówką od 1 września

  To że Barbara Szczawik obejmie od 1 września 2016 roku stanowisko Dyrektora Gminnego Przedszkola w Widuchowej jest udokumentowanym faktem. Wójt Anna Kusy-Kłos wydała zarządzenie z dniem 14 lipca, które zamieszczone zostało na BIP-ie 19 lipca. Oto jego treść.
szczwik 2

szczawik

Członkinie Stowarzynia Nadodrzańskie Klimaty podczas tegorocznego XXI Flisu Odrzańskiego. Pierwsza z lewej Barbara Szczawik

wcześniejsza publikacja z 14 lipca 2016 roku

Zmiana na stanowisku dyrektora placówki bardzo prawdopodobna

       Z bieżącym rokiem szkolnym 2015/16, w dniu 31 sierpnia, kończy się dyrektorska kadencja Małgorzaty Kos w Gminnym Przedszkolu w Widuchowej. Organ prowadzący, czyli Wójt Gminy Widuchowa, na początku czerwca ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora. W wymaganym czasie do 16 czerwca nie zgłosił się jednak żaden kandydat, w tym dotychczasowa dyrektorka. Po fiasku związnym z konkursem organ prowadzący prawdopodobnie podejmie decyzję o powierzeniu stanowiska dyrektora na 5 lat w trybie bezkonkursowym dla Barbary Szczawik, nauczycielce z Zespołu Szkół w Widuchowej. Kandydatka przeszła już niezbędną weryfikację w postaci pozytywnej opinii rady pedagogicznej, posiada aktualną pozytywną wyróżniającą ocenę pracy, więc spełnia wszystkie kryteria i formalnie  może objąć stanowisko dyrektora przedszkola z dniem 1 września 2016 roku. Barbara Szczawik ma spore doświadczenie jako dyrektor placówki oświatowej na terenie Gminy Widuchowa. W przeszłości była przez 3 lata w latach 90-tych dyrektorem Szkoły Podstawowej w Żelechowie i latach 2003-13 przez dwie kadencje Dyrektorem Zespołu Szkół w Widuchowej. Społecznie udziela się także jako Przezes Stowarzyszenia „Nadodrzańskie Klimaty”.

Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 1 lipca 2016 roku

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

    W Gminnym Przedszkolu w Widuchowej dnia 22 czerwca o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość  z okazji zakończenia roku szkolnego i pożegnania z przedszkolem. Jako pierwsze ze swoim „żabkowym” programem zaprezentowały się najmłodsze przedszkolaki – 3-latki. Z programem artystycznym i tańcem z chustami wystąpiły 3, 4-latki, a radosnym repertuarem oraz tańcami „na wesoło”,  z przedszkolem żegnały się 5-latki, które już od września staną się uczniami. Zaproszeni  Goście, Rodzice, Pracownicy zachwycali się nie tylko aktorskim talentem  dzieci, ale również ich wytrwałością  i przygotowaną scenografią. Dyrektor Małgorzata Kos oraz Wójt Anna Kusy-Kłos złożyły wszystkim przybyłym życzenia udanych, słonecznych i pełnych wrażeń wakacji. Od września rozpocznie się kolejny rok szkolny…

Anna Sojka-Durejko

zobacz też

XX Jubileuszowy Jarmark Widuchowski * Występ dzieci z Gminnego Przedszkola w Widuchowej

wcześniejsza publikacja z 2 maja 2016 roku

Uroczystość 3 Maja w Gminnym Przedszkolu w Widuchowej

     Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej.

     Dnia 29 kwietnia 2016r. dzieci uczciły Święto Konstytucji 3 Maja uczestnicząc w uroczystości nawiązującej do tego, jakże ważnego w historii Polski wydarzenia. Zrozumienie aspektu historycznego związanego z tym świętem dla dzieci w wieku przedszkolnym jest trudnym zadaniem, ale świetnie i obrazowo wykonany montaż słowno- muzyczny w wykonaniu grup Pszczółek , Smerfów  i Biedronek  pod kierunkiem nauczycielek pozwolił na przybliżenie tematyki.  Dzieci w galowych strojach recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne w obecności Gości zaproszonych. Odśpiewanie hymnu państwowego przez wszystkie grupy wiekowe podkreślił doniosłość uroczystości. Spotkanie było atrakcyjną lekcją historii patriotyzmu.

Anna Sojka-Durejko

wcześniejsza publikacja z 25 kwietnia 2016 roku

„Święto  Ziemi” w relacji Bożeny Korczyńskiej

    22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi  i  w naszym Przedszkolu w Widuchowej również włączyliśmy się do świętowania z tej okazji. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi- robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.My postanowiliśmy wyrazić nasze działania w prezentacji ruchowo-muzycznej, pokazie Mody ekologicznej, w praktycznej nauce segregacji śmieci i złożeniem Przyrzeczenia Przyjaciela Przyrody. Dzieci ubrały się  w grupach na odpowienie kolory : Zielone-Żabki, Czerwone – Biedronki,Żółte – Pszczółki i Niebieskie-Smerfy.Sala była pięknie udekorowana i kolorowa. Bardzo ucieszyło nas przybycie zaproszonych gości, którzy razem z nami bawili się, a byli to: Dyrektor Gminnego Przedszkola –  Małgorzata Kos, Sekretarz Urzędu Gminy w Widuchowej – Andrzej Stachura, Przedstawiciel Nadleśnictwa Chojna – Paweł Zioło, Właścicielka -Gospodarstwa Agroturystycznego w Widuchowej : Agnieszka Madej, miłośniczka kwiatów i przyrody – Jolanta Głód oraz Przedstawicielka Rady Rodziców – Kamila Grzybowska.

     Przywitanie było radosne i ciepłe piosenką „Podajmy sobie ręce”.  Dzieci z grupy „Biedronek” wraz ze swoją wychowawczynią Agnieszką Sacawą  wprowadziły nas w piękny nastrój  i pokazały jakie zagrożenia wystepują na ziemi, dla wody i przyrody. Przedstawienie muzyczno – ruchowej miało tytuł „S O S dla Ziemi”. W przepięknej scenografii wykonanej przez Panią Agnieszkę, dzieci pokazywały do muzyki jak budzi się słońce, żyją drzewa, woda i motyle.Przy groźnych dźwiękach muzyki przyrodę i ziemię zatruwały kominy, a łąkę i rzekę zaśmiecały dzieci. Nie mogliśmy się na to zgodzić i dzieci – kwiaty z grupy „Żabek” posprzątały łąkę i wodę, przy dźwiękach muzyki A.Vivaldiego „Wiosna” zasadziły kwiaty i przyroda ożyła na naszych oczach. Słońce wstało,motylki tańczyły, drzewa znów szumiały, a czysta woda płynęła w rzece. Dziękujemy Pani Agnieszce i Biedronkom za te przeżycia.

    Właśnie z takich śmieci, z materiałów wtórnych, folii, gazet, tektury i innych,dzieci z grupy Żabek przygotowały wraz ze swoimi rodzicami stroje ekologiczne. Wykazały się dużą kreatywnością i pomysłem. Dzieci prezentowały się w sowich strojach i czuły się jak na prawdziwym Pokazie Mody. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w to zadanie.

    Nasze śmieci nie mogły być złożone w jednycm koszu i dlatego  dokonaliśmy segregacji śmieci .Po odgadnięciu zagadek o kolorach koszy na śmieci , dzieci z poszczególnych grup segregowały śmieci zgodnie z kolorem worka.Zadanie wykonały wyśmienicie.

    W czasie tej imprezy dzieci siedziały na kartkach z gazety i dlatego kolejną naszą zabawą było wykorzystanie tych gazet. Z gazetami można bawić się na wiele sposobów, my na początek robiliśmy wiatr, graliśmy deszczyk i burzę.Póżniej tańczyliśmy na gazetach „Wyginam śmiało ciało” i wykonywaliśmy różne zadania – wygibasy.Najwiecej frajdy było przy sprzątaniu gazet,bo każdy mógł zrobić swoją kulkę i celować nią do kosza.Udało się!

    Do tematu ochrony przyrody i zachowań w lesie  wprowadził nas krótką pogadanką Pan z Nadleśnictwa Chojna – Paweł Zioło. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały o zasadach pobytu w lesie i o różnych spotkaniach Pana Leśniczego ze zwierzętami leśnymi.

    Każdy przedszkolak wie teraz jak należy zachowywać się w lesie i wobec przyrody. Przygotowaliśmy w grupach swoje Hasła ekologiczne zapisane na plakatach i transparentach. Po prezentacjach plakaty te udekorują nasze sale. Przyrzeczenie i Zadania „Przyjaciela Przyrody” po odczytaniu potwierdziliśmy podniesieniem ręki i słowem „Przyrzekamy”. Swój udział i przyrzeczenie, dzieci potwierdziły przyklejeniem swojej kolorowej rączki do ogromnego Plakatu. Goście również  złożyli swój podpis pod Przyrzeczeniem. Plakat ten ozdobi nasze Przedszkole i będzie nam przypominał o zadaniach „Przyjaciela przyrody”.

Dziś Ekologia – modne słowo
Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową
Jej przyjaciółmi się ogłaszamy
Od dziś przyrodzie przyrzekamy :
– NIE ŁAMIEMY DRZEW I KRZEWÓW
– NIE ŚMIECIMY I NIE HAŁASUJEMY W LESIE
– NIE DEPCZEMY TRAWNIKÓW
– NIE NISZCZYMY ROŚLIN
– NIE KRZYWDZIMY ZWIERZĄT
– NIE DOTYKAMY PTASICH GNIAZD , JAJ , PISKLĄT,
– SEGREGUJEMY ŚMIECI,
– DBAMY O NASZE ROŚLINKI W DONICZKACH,
PRZYRZEKAMY !

     Na finał imprezy wszystkie dzieci otrzymały naklejkę „Przyjaciela Przyrody” oraz kolorowe balony do zabaw na powietrzu. Po odśpiewaniu piosenki ekologicznej „Czysta woda”, pełni wrażeń udaliśmy się do swoich sal. W salach czekał nas słodki poczęstunek przygotowany przez nasze panie : Małgosię i Elę. Goście mogli również  podziwiać nasze zielone rabatki przedszkolne, pełne kwiatów i krzewów, które sukcesywnie sadzimy wokół przedszkola oraz drzewka, które zasadziliśmy jesienią i  z nadejściem wiosny. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i pomoc w organizację imprezy.

                 Bożena Korczyńska

wcześniejsza publikacja z 30 marca 2016 roku

Wiosennie w Gminnym Przedszkolu w Widuchowej

     Kalendarzowa wiosna gości u nas już od 21 marca, więc  i w naszym przedszkolu jest już kolorowo i wiosennie. W kącikach przyrody pojawiły się bowiem wiosenne dekoracje i zielone hodowle cebuli czy rzeżuchy, które dzieci systematycznie pielęgnują i obserwują. Okna, korytarze w przedszkolu również zostały ozdobione kolorowymi elementami, a wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na prawdziwie przybycie Pani Wiosny. Wydarzenie miało miejsce w poniedziałek i wtedy to w przedszkolu pojawiła się nowa pora roku. Powitała przedszkolaki śpiewem i wierszem oraz wspólną zabawą. Przybył także do nas Pan Marek Kozanecki – znawca kulinarny i przyrodnik, który opowiedział dzieciom o właściwościach brzozy i wspólnie z przedszkolakami posadził drzewka na przedszkolnym podwórku. Serdecznie dziękujemy za tak pouczającą prelekcję i czekamy na kolejne spotkanie.  Obecnie oczekujemy by słoneczne dni, pozwoliły nam beztrosko bawić się na świeżym powietrzu i podziwiać budząca się do życia przyrodę podczas spacerów i wycieczek.

Anna Sojka-Durejko

wcześniejsza publikacja z 6 marca 2016 roku

Wizyta Pszczółek i Smerfów w ZS Widuchowa

      Smerfy i Pszczółki pierwszego marca, we wtorkowy poranek udały sie na spotkanie do ZS Widuchowa. Przedszkolaki odwiedziły drugoklasistów i ich wychowawczynię Panią Mariolę Żaczek.Dzieci były bardzo zainteresowane wycieczką i sporo dowiedziały się o szkolnej nauce, pomieszczeniach, korytarzach.Ponadto miały możliwość zapoznać się z budynkiem szkoły oraz uczestniczyć w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez drugoklasistów i ich wychowawczynię. Wspólnie wykonane kartki Wielkanocne prezentowały się bardzo efektownie. Forma prezentacji szkoły jest bardzo ważna, gdyż daje przyszłym uczniom poznać najbliższe środowisko. Serdecznie dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcia przedszkolaków przez wychowawczycię i uczniów klasy drugiej. Czekamy teraz na rewizytę w przedszkolu.

Anna Sojka-Durejko, Małgorzata Furman

 

wcześniejsza publikacja z 4 lutego 2016 roku

„Wyginam śmiało ciało” pokaz taneczny grupy Pszczółek

       Powszechnie znany jest wpływ aktywności fizycznej na prawidłowy rozwój ruchowy dziecka, jednak połączenie ćwiczeń z muzyką przynosi jeszcze więcej korzyści. Taniec oraz zabawy muzyczno-ruchowe w znaczący sposób sprzyjają rozwojowi dziecka: wzmacniają mięśnie, koordynację i równowagę, korzystnie wpływają na postawę, kształtują w dziecku poczucie rytmu, nadają jego ruchom precyzję, sprężystość i płynność, nie powodując przy tym nadmiernego zmęczenia. Przez taniec dzieci uczą się przeżywania i wyrażania emocji. Może być on formą odreagowania napięć lub sposobem na odprężenie, zabawę, oderwanie od codzienności. Jeżeli uczucia te są przeżywane wspólnie podczas tańca grupowego, dzieci uczą się dzielenia swoimi odczuciami, poczucia wspólnoty, wzajemnego zaufania, współpracy, współdziałania.

      W grupie Pszczółek Gminnego Przedszkola w Widuchowej, zgodnie z rocznym projektem edukacyjnym ”Muzyczne wariacje”, odbył się 27 stycznia pokaz taneczny noszący tytuł „Wyginam śmiało ciało”. Wszystkie dzieci z radością i dumą prezentowały układ przed publicznością. Każdy przedszkolak zaangażowany został do pokazowego tańca, a wszystko dla zdrowia i dziecięcego uśmiechu!

Anna Sojka-Durejko

wcześniejsza publikacja z 29 stycznia 2016 roku

Przedszkolaki gościnnie z występem podczas „Złotych Godów”

         Dnia 28 stycznia w Urzędzie Gminy Widuchowa dzieci z grup Pszczółek i Smerfów z Gminnego Przedszkola Widuchowej wraz z wychowawczyniami, wystąpiły z programem artystycznym podczas uroczystości ,,Złotych Godów” organizowanej przez władze naszej gminy z okazji 50 rocznicy ślubu.

       Dostojnym Jubilatom gratulujemy i życzymy dalszych lat w zdrowiu, szczęściu  i  pomyślności.

Anna Sojka-Durejko, Małgorzata Furman

Od redakcji!

W uzupełnieniu podam, że Złote Gody obchodziły 3 pary:

Maria i Franciszek Żygadło z Widuchowej

Janina i Piotr Dwojak z Żarczyna

Anna i Henryk Burzyńscy z Marwic

Redakcja E-Widuchowa życzy dostojnym jubilatom co najmniej podwójnych „Złotych Godów’.

wcześniejsza puiblikacja z 23 stycznia 2016 roku

Dzień Babci i Dziadka w grupie Pszczółek i Smerfów

Dziś w naszym przedszkolu jest bardzo wesoło
Bo babcie i dziadków widzimy wokoło
Witamy was wszystkich!
Na przedstawienie zapraszamy, które rozpocznie się za chwilę
By uczcić święto dzisiejsze miłe!

     W serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony   w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo zimowej pory jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich. Tak też było w grupie Pszczółek i w grupie Smerfów,  do których licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Przedszkolaki przedstawiły swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a dzieci odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Przedszkolaki dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły już wcześniej przygotowane  prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie na Uroczystość Dnia Babci i Dziadka.

Anna Sojka-Durejko i Małgorzata Furman

wcześniejsza publikacja z 18 stycznia 2016 roku

Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Widuchowej

      W piątek 15 stycznia grupy Pszczółek i Smerfów z wychowawczyniami odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Widuchowej. Wizyta miała na celu zapoznanie się z biblioteką, książkami. Dla większości dzieci nie było to pierwsze spotkanie w naszej instytucji.  Na początek pani bibliotekarka utrwaliła  przedszkolakom  zasady przebywania   w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda karta czytelnika, kto wypożycza książki itp. Przedszkolaki mogły przejść między regałami , aby obejrzeć księgozbiór. Następnie dzieci wysłuchały krótkich opowiadań odczytanych przez Panią Ninę. Przedszkolaki zachowywały się wzorowo, zadawały wiele pytań, oraz obiecały, że będą częściej odwiedzać bibliotekę, a Rodziców zachęcać do częstego czytania. Otrzymały w prezencie zakładki, a panie wypożyczyły książki do przedszkola-przygody Florki. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły paniom bibliotekarkom Drzewko Życzeń w podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki.  Serdecznie dziękujemy i czekamy  na kolejne spotkanie z niecierpliwością.

                     Anna Sojka-Durejko, Małgorzata Furman

wcześniejsza publikacja z 28 listopada 2015 roku

„ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” –  dnia 25 listopada 2015r., tak jak wszystkie dzieci na całym świecie i my  w naszym Przedszkolu świętowaliśmy „Dzień Pluszowego Misia”.  Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misiaki – przytulaki i inne pluszowe zabawki. Wszystkie dzieci spotkały się w przystrojonej sali  i uczestniczyły w „Zabawie z misiem”.  Wysłuchały krótkiej historii tego święta, które ma już ponad 100 lat i zatańczyły radośnie do piosenki „Jadą, jadą misie”.  Najwspanialszym gościem  naszej imprezy był  MIŚ – Niedźwiadek, który bawił się z nami zanim wybierze się do lasu na zimowy sen. Dzieci  i ich wychowawczynie wykazały się dużą wiedzą w „Zgaduj – zgaduli o misiach z bajek” – otrzymały za to gumisiowe nagrody. Dużo frajdy było przy prezentacjach bajkowych misiów, które przygotowywały poszczególne grupy. „Żabki” – prezentowały „Misia Coralgola”, „Biedronki „ –„Misia Uszatka”, „Smerfy” – „Kubusia Puchatka”, a „Pszczółki” – „Gumisie”, informacje, prezentacje, teatrzyki, okrzyki i wierszyki bardzo spodobały się dzieciom i były one bardzo zangażowane w swoje występy. Nie zabrakło też tańców i  wygibasów. Dzieci prezentowały i przytulały swoje pluszaki.Odśpiewały gromkie „Sto lat”, pożegnały niedźwiadka, który nas odwiedził  i zaprosiły go za rok na kolejne Święto Misia. Wysztkie grupy otrzymały w prezencie miodek w słoiczku, aby skosztowały tego ulubionego przysmaku misiów. Pożegnaliśmy się radosnym tańcem, pełni wrażeń i wiedzy myślimy już o imprezie w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego święta.

                                                                                        Opracowała : Bożena Korczyńska

28Wcześniejsza publikacja z 17 listopada 2015 roku

Wizyta „Smerfów” i „Pszczółek” w Urzędzie Gminy Widuchowa  

     W poniedziałek 16 listopada 2015r. grupa „ Pszczółek „ i „ Smerfów” z  Gminnego Przedszkola z Widuchowej wraz ze swoimi  wychowawczyniami  Małgorzatą F. i Anną S. odwiedziły Urząd Gminy w Widuchowej.

      Wójt Gminy Widuchowa Pani Anna Kusy-Kłos, oraz Sekretarz Pan Andrzej Stachura przyjęli niecodziennych gości.  Chętnie opowiadali dzieciom o pracy urzędników i funkcji urzędu w gminie. Przedszkolaki zapoznały się ze strukturą organizacyjną urzędu oraz zwiedziły poszczególne referaty. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach oraz jakie sprawy można w  Urzędzie załatwić. Ponadto zwiedziły salę konferencyjną. Zasiadły za stołem, przy którym zazwyczaj obradują radni i sołtysi na posiedzeniach. Nasi mali mieszkańcy bezbłędnie rozpoznali symbole gminne i  narodowe, które są ozdobą urzędowych sal. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały upominek.

      Serdecznie dziękujemy za tak interesujące, pełne  wrażeń spotkanie. Wizyta w Urzędzie Gminy Widuchowa wzbogaciła wiedzę dzieci  na temat działalności najważniejszej instytucji w najbliższym środowisku.

Wychowawczynie: Małgorzata Furman i Anna Sojka-Durejko

wcześniejsza publikacja z 14 listopada 2015 roku

Dzień Niepodległości 

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

    W dniu 10 listopada 2015 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Szacunek i miłość do Ojczyzny najmłodsi wyrazili poprzez recytację wierszy    i śpiewanie pieśni o charakterze patriotycznym. W atmosferę powagi wprowadził dzieci wiersz  W. Bełzy „Wyznanie wiary dziecięcia polskiego”, oraz przepięknie zaśpiewana pieśń patriotyczna „Rota”, która przypomniała dzieciom skąd się wywodzimy i kim jesteśmy. Galowe stroje,  biało – czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości, w której wzięły udział, dzieci, Rodzice i Dyrektor Pani Małgorzata Kos i Pracownicy Przedszkola oraz zaproszeni Goście . Na uroczystość przybyli : Wójt Gminy Widuchowa Pani Anna Kusy-Kłos, Sekretarz Gminy Pan Andrzej Stachura, Dyrektor Publicznej Biblioteki w Widuchowej Pani Nina Nowak, Agnieszka Madej , Przewodnicząca Rady Rodziców Wioletta Szturo oraz Przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej Pan Wojciech Krosnowski.

Małgorzata Furman

wcześniejsza publikacja z 26 października 2015 roku

Gminne Przedszkole * Dynia Halloween – konkurs grupowy

   W grupie Pszczółek Gminnego Przedszkola w Widuchowej odbył się konkurs grupowy „Dynia na Halloween”. Wychowawczyni zaprosiła dzieci i ich Rodziców do spędzenia weekendu w formie „kontaktu ze sztuką”. Celem konkursu było: pobudzenie inwencji twórczej i fantazji dzieci i Rodziców, integracja dzieci i Rodziców poprzez sztukę, wykorzystanie różnorodnego materiału w swojej inwencji twórczej, prezentacja twórczości własnej.

   W wyznaczonym terminie do wychowawczyni trafiło 13 pomysłowo wykonanych dyń. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Gratuluję dzieciom i Rodzicom.

Wychowawczyni: Anna Sojka-Durejko

Zobacz też wcześniejsze relacje z gminnego przedszkola:

Dzień Edukacji u przedszkolaków (fotorelacja)
Dodatkowe zajęcia plastyczne
Święto Pieczonego Ziemniaka (info i dwie fotorelacje)
Smerfy i Pszczółki w akcji Sprzątanie Świata 2015
Nasze bezpieczne wakacje
Wizyta Pana Marka Kozaneckiego w Przedszkolu
Rekrutacja dzieci do przedszkola w Widuchowej
Mali Patrioci już w przedszkolu
Gminne Dożynki Widuchowa 2015 * Występ przedszkolaków (fotogaleria)
Podsumowanie kółka plastycznego i taneczno-teatralnego w Przedszkolu w Widuchowej
Przedstawienie „Żabek” z przedszkola w Widuchowej
Stragan zdrowej żywności w przedszkolu w Widuchowej
Konkurs recytatorski w przedszkolu pod hasłem „Warzywa i owoce w literaturze”
Projekt edukacyjny ” Przedszkolak ekologiem” realizowany w Gminnym Przedszkolu w Widuchowej
Wiosna w przedszkolnym ogródku (info, foto)
„Wiosna, wiosna… ach to Ty!” – zabawa w przedszkolu
Konkurs na „Ozdobę Wielkanocną” w przedszkolu rozstrzygnięty

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub