Cotygodniowy przegląd prasowy – Gazeta Gryfińska (4) * Tony popiołu w Marwicach,...

Cotygodniowy przegląd prasowy – Gazeta Gryfińska (4) * Tony popiołu w Marwicach, o Socie, paraliż komunikacyjny w Gryfinie i inwestycja w Gardnie

1283
0
SHARE

      Po wakacyjnej przerwie wznawiam rubrykę „Cotygodniowy przegląd prasowy – Gazeta Gryfińska”. W ostatnim numerze kilka bardzo ciekawych arykułów dotyczących beżpośrednio lub pośrednio Gminy Widuchowa. Nas najbardziej dotyczą dobiesienia prasowe o wywożonym popiele w Marwicach. Ponadto warto przeczytać o „Socie”, młodym piłkarzu z Lubanowa, który zmarł w ubiegłym tygodniu, postępującym paraliżu komunikacyjnym w Gryfinie związanym z kilkoma remontami dróg naraz oraz o wielkiej inwestycji w Gardnie, gdzie już w przyszłym roku ma powstać 1000 miejsc pracy. Są też inne ciekawostki i informacje.

Piotr Waydyk

Wielka kolonia „naszych” piłkarzy w Czarnych Lubanowo

   W punktach sprzedaży na terenie Gminy Widuchowa pojawił się nowy nr Gazety Gryfińskiej. Polecam artykuł o przygotowaniach Czarnych Lubanowo do sezonu. Okazuje się, że właśnie w Lubanowie znalazła się całkiem pokaźna kolonia zawodników z naszej gminy. Na wiosnę grali tam już Tomasz Lidwin (Żarczyn), Cezary Kubicki i Gracjan Zięcik (obaj Widuchowa), a trenerem jest Tomasz Łapiński. Drużyna ta uzyskała awans do wojewódzkiej okręgówki. Teraz do składu przymierzani są Paweł Iskra (Rynica, ostatnio Odra Chojna), Szymon Wierzchowski (Łabędź Widuchowa), Dominik Borek (Pro-Team Żarczyn).

Piotr Waydykgg (Medium) (Medium)

wcześniejsza publikacja z 21 lipca 2016 roku

Cotygodniowy przegląd prasowy – Gazeta Gryfińska (2) * Rosnący paraliż komunikacyjny w Gryfinie

W punktach sprzedaży na terenie Gminy Widuchowa pojawił się nowy nr Gazety Gryfińskiej. Co prawda – nie ma w nim bezpośrednio nic o naszej gminie, jednak można w niej znaleźć kilka artykułów, które powinny zaciekawić czytelnika z naszej gminy. Przede wszystkim narastający paraliż komunikacyjny w Gryfinie, który jest związany ze zbiegiem kilku większych remontów dróg. Polecam też ciekawe artykuły o barszczu Sosnowskiego oraz Krzysztofie Rześnym, byłym reprezentancie Polski w piłce nożnej.

Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 17 lipca 2016 roku

3 nominacje zawodników z Gminy Widuchowa na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

     W ubiegłym tygodniu Gazeta Gryfińska podała informację o nominacji dla Julii Błaż Widuchowej  i Mariki Wójs z Dębogóry, dwółch zawodniczek Hermesa Gryfino, które zakwalifikowały się na finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbęda się w dniach 4-6 sierpnia we Wrocławiu. Realne szanse na medal ma  startująca w wieloboju Julia Błaż, która ma wg tabel 3. wynik w Polsce w tym sezonie w kategorii juniorek młodszych. Marika Wójs ma za to dwie nominacje, 100 i 400 m przez płotki. O zeszłorocznym starcie obu zawodniczek w OOM pisałem pod Julia i Marika po swoich startach na OOM w Łodzi.

     Trzecim zawodnikiem, który wystąpi w OOM będzie kolarz szosowy Kacper Żygadło z Widuchowej, który w tym sezonie reprezentuje Tarnovię Tarnowo Podgórne. Biorąc pod uwage jego ostatnie wyniki, Kacper ma realne szanse na medal, gdyż jest czołowym kolarzem w Poslce w kategorii juniora młodszego. O zeszłorocznym starcie w OOM pisałem pod Kolarstwo * OOM * Kacper Żygadło 12. na czas i 56. ze startu wspólnego. Finały OOM w kolarstwie szosowym odbęda się w dniach 9-11 sierpnia w Głogowie lub Sobótce na Dolnym Śląsku.

     Więcej można przeczytać w ostatnim numerze Gazety Gryfińskiej w artykułach red. Grzegorza Racinowskiego. Gorąco zachęcam

Piotr Waydyk

julia marika

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub