Widuchowa * Relacja z XXI Międzygminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP (info, wyniki, foto...

Widuchowa * Relacja z XXI Międzygminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP (info, wyniki, foto i wideorelacja)

1999
1
SHARE

    Tradycyjnie było to wielkie strażackie święto. Pogoda dopisała aż za dobrze, gdyż upał mocno doskwierał startującym druhom. Tym razem do Widuchowej zjechało aż 13 reprezentacji męskich oraz jedna drużyna kobieca (Banie) z jednostek OSP z czterech gmin powiatu gryfińskiego (Banie, Gryfino, Stare Czarnowo i Widuchowa). Tradycyjnie też zawody sportowo-pożarnicze składały się z dwuboju, sztafety sprawnościowej oraz tzw. ćwiczenia bojowego. Jednak nie rywalizacja sportowa w tym układzie  była najważniejsza, lecz sama gotowość do startu. A ten zależał nie tylko od sprawności fizycznej i wyćwiczonych umiejętności, ale także od sprzętu i szczęścia. Tak jak w każdej codziennej akcji liczyło się działanie zespołowe. Humory dopisywały niemal wszystkim, a tylko wyjątki z obecnych z wyników rywalizacji sportowej uczyniły najważniejszym przesłaniem z zawodów. Oczywiście miło jest być pierwszym w rywalizacji sportowej, ale najważniejsza jest atmosfera w ekipie i dobre relacje z druhami z sąsiednich jednostek. W przyszłości jeszcze nieraz przyjdzie się ze sobą wzajemnie wspierać, bo w gaszeniu pożaru i pomaganiu ludziom nie chodzi o to, kto więcej ugasi i pomoże, ale to, żeby robić to skutecznie w ramach jednej jednostki lub przy większym zagrożeniu całej grupy jednostek. I właśnie takie spotkania służą wzajemnemu poznaniu.

      Zaszczyt organizacji zawodów przypadł tym razem Gminie Widuchowa, a osobowo odpowiadał dh komendant gminny Mariusz Gralak, dla którego był to debiut w nowej roli. Sprawy sędziowskie znalazły się już w gestii Komendy Powiatowej PSP. Podczas ceremonii wręczania nagród druhowie z jednostki OSP Krzywin złożyli podziękowanie swojemu byłemu prezesowi Janowi Chonclowi (patrz wideo).

     Strażacy z Gminy Widuchowa stawili się w komplecie trzech jednostek. W ramach naszej gminy w rywalizacji sportowej najlepiej tym razem wypadł Krzywin, przed Widuchową i Ognicą. Jednak w całej rywalizacji nasze drużyny zachowały sie po gospodarsku, plasując się odpowiednio na miejscach 11-13, gościom ustępując miejsca 1-10. Oficjalne wyniki na podstawie zdjęcia zrobionego z sędziowskiego laptopa.wyniki (1)Dokładne wyniki podane są także w wideorelacji. Czołem Druhowie!

        Polecam także Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Widuchowej w obiektywie Grzegorza Ciężkiego (513 zdjęć) 

Piotr Waydyk

Wideorelacja E-Widuchowa:

Fotorelacja E-Widuchowa:

zawody osp 1

zawody osp 2

Relacja z 2015 roku

wcześniejsza publikacja z 21 czerwca 2015 roku

Komentarz, wyniki i fotorelacja z międzygminnych zawodów OSP w Baniach

      To było tradycyjne strażackie święto. Chociaż zjechało się kilkanaście reprezentacji jednostek OSP z czterech gmin powiatu gryfińskiego (Banie, Gryfino, Stare Czarnowo i Widuchowa) na zawody składające się z dwóch konkurencji sprawnościowych, to sama rywalizacja czysto sportowa była najważniejsza tylko w momencie startu. A ten zależał w głównej mierze w tzw. „bojówce” od sprzętu i szczęścia. Tak jak w każdej codziennej akcji liczyło się działanie zespołowe. Humory dopisywały niemal wszystkim, a tylko wyjątki z obecnych z wyników rywalizacji sportowej uczyniły najważniejsze przesłanie z zawodów. Oczywiście miło jest być pierwszym w rywalizacji sportowej, ale najważniejsza jest atmosfera w ekipie i dobre relacje z druhami z sąsiednich jednostek. W przyszłości jeszcze nieraz przyjdzie się ze sobą wzajemnie wspierać, bo w gaszeniu pożaru i pomaganiu ludziom nie chodzi o to, kto więcej ugasi i pomoże, ale to, żeby robić to skutecznie w ramach jednej jednostki lub przy większym zagrożeniu całej grupy jednostek.

     Strażacy z Gminy Widuchowa stawili się w komplecie trzech jednostek. W ramach naszej gminy w rywalizacji sportowej najlepiej tym razem wypadła Ognica przed Widuchową i Krzywiniem. Ze statystycznego obowiązku załączam ksero protokołu z zawodów. Załączyłem też fotogalerię. Druhów z poszczególnych jednostek informuję, że dysponuję jeszcze nagraniem ich startu w „bojówce” w celu analizy co zawiodło, a gdzie nad wyraz dobrze wyszło. Nic lepiej nie pomaga niż nauka na błędach, aby uniknąć ich w przyszłości. Czołem Druhowie!

Piotr Waydyk

SAM_3866 (Medium)

wcześniejsza publikacja z 16 czerwca 2015 r.

Druhowie z Krzywina ćwiczą przed zawodami. Werfikacja już w sobotę w Baniach (wideo)

       Wielkimi krokami zbliżają się doroczne międzygminne zawody strażaków ochotników, które w tym roku zaplanowane są na 20 czerwca w Baniach. Aby dobrze wypaść w takich zawodach, oprócz szczęścia trzeba także dobrze przygotować się. Stąd co ambitniejsi trenują przed zawodami, tak jak robią to młodzi druhowie z Krzywina, których spotkałem nie tak dawno na boisku sportowym przy ul. Widuchowskiej. Przy okazji nieco wody otrzymała spieczona słońcem murawa.

Piotr Waydyk

       Na załączonym wideo jedna z wielu prób druhów z Krzywina.

1 Komentarz

Zostaw swój komentarz

lub