Dożynki Archidiecezjalne w Pyrzycach z udziałem naszych delegacji. Fotorelacja księdza Marka z...

Dożynki Archidiecezjalne w Pyrzycach z udziałem naszych delegacji. Fotorelacja księdza Marka z Krzywina

603
0
SHARE

Na wyróżnionym zdjęciu na pierwszym planie wieńce z Gminy Widuchowa, z lewej strony z Pacholąt i z prawej strony z Żarczyna

     W niedzielę tradycyjnie w Pyrzycach odbyły sie coroczne Dożynki Archidiecezjalne. Z Gminy Widuchowa uczestniczyły po jednej delegacji z każdej z trzech parafii. Swoje wieńce zaprezentowały Pacholęta (parafia Lubicz), Żarczyn (parafia Krzywin) oraz Widuchowa (parafia Widuchowa). Mszę dziękczynną  osobiście odrawił Arcybiskup Andrzej Dzięga. Wśród gości wiele znamietych gości świata polityki rządowej i samorządowej oraz zachodniopomorskiego duchowieństwa. Nie zabrakło kompanii reprezentacyjnej wojska ze Stargardu oraz orkiestry wojskowej ze Świnoujścia. Gospodarzem uroczystości każdego roku jest parafia pw. NMP Bolesnej, w której funkcję proboszcza pełni ks. kan. Grzegorz Harasimiak.

     Zapraszam do obejrzenia poniższej fotorelacji przygotowanej przez ks. Marka Domańskiego, który dzień wcześniej odprawił mszę dziękczynną podczas Gminnych Dożynek w Krzywinie (zobacz Gminne Dożynki Krzywin 2016 * Msza Święta).

Piotr Waydyk

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub