Dostał całą dietę 190 zł. za pięć minut pracy. Prowokacja radnego Łowickiego...

Dostał całą dietę 190 zł. za pięć minut pracy. Prowokacja radnego Łowickiego (info i wideowywiad)

1389
0
SHARE

      Radny Łowicki nie był obecny na ostatniej sesji 16 maja. Był w tym czasie na poważnym zabiegu w szpitalu, ale oglądał załączone wideo z sesji. Szczególnie zbuwersował się losami uchwały o zmianie w regulaminie wypłaty diet dla radnych. Postanowił więc sprawdzić jak nowe prawo funkcjonuje w praktyce, tak lasowane przez radne Hasiuk, Malik i Nazar i poparte przez cały „oktet Bogusia”. Zaaranżował prowokację. Celowo spóźnił się na dzisiejsze posiedzenie o ponad godzinę. Szybko podpisał listę obecności. Zaraz po jego wejściu przewodnicząca zarządziła kilkunastominutową przerwę ma przygotowanie wniosku. Po przerwie radny Łowicki zdążył tylko wysłuchać wniosku, zagłosować i …. zwolnić się z obrad. Proszę sobie wyobrazić, że dieta została mu wypłacona po około 5 minutach obrad! Radny nie mógł zgodnie z prawem odmówić przyjęcia diety, więc natychmiast wpłacił całe 190 zł na cel społeczny w postaci organizacji tegorocznego Jarmarku Widuchowskiego. Oto skan dowodu wpłaty: dowód wpłaty

      Zaraz po tej prowokacji udzielił obszernego wideowywiadu dla e-widuchowa, który prezentuję poniżej. W tym wywiadzie  mówił między innymi o tej nieszczęsnej uchwale o dietach oraz jej negatywnych skutkach, zachowaniu przewodniczącego rady, który jego zdaniem zachował się niestosownie głosując zgodnie z wnioskiem radnej Malik o zamknięcie dyskusji oraz o … wniosku do prokuratury o popełnienie przestępstwa w postaci fałszowania dokumentów w komisji rewizyjnej.

        Mam nadzieję, że po tym wywiadzie-oświadczeniu radnego Łowickiego, inni radni także odważą się stanąć oko w oko z kamerą i udzielić podobnego wywiadu, zarównio ci z obozu pani wójt, jak i ci z „oktetu Bogusia”. Padły mocne słowa ze strony radnego Łowickiego, więc gotów jestem zaprezentować inne stanowiska.

Piotr Waydyk

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub