Dębogóra * Międzyświetlicowy mecz towarzyski Dębogóra – Krzypnica (info i fotorelacja)

Dębogóra * Międzyświetlicowy mecz towarzyski Dębogóra – Krzypnica (info i fotorelacja)

1848
0
SHARE

             Z inicjatywy sołtysa z Dębogóry Łukasza Kosmalskiego i sołtys z Krzypnicy           Barbary Kłonowskiej w piątek 21.10.2016 r. na hali sportowej w Zespole Szkół w Widuchowej odbył się Międzyświetlicowy Mecz Towarzyski chłopców z sołectw Dębogóry i Krzypnicy. Był to ciekawy mecz zorganizowany w ramach współpracy dwóch sołectw z którego zwycięsko wyszła drużyna chłopców z Dębogóry. Jednak w tym spotkaniu wynik nie grał roli, nie było wygranych i przegranych ponieważ nagrodami dla obu drużyn były piłki do gry ufundowane przez sołtysów oraz dyplomy ze zdjęciem pamiątkowym drużyn. Po meczu  obie drużyny spotkały się w świetlicy wiejskiej w Dębogórze gdzie czekały napoje i słodkości dla obu drużyn. Składamy serdeczne podziękowania Dyrektorowi Zespołu Szkół w Widuchowej za udostępnienie hali sportowej na organizacje naszego meczu oraz świetlicowej  Sylwii Bachur za przygotowanie słodkiego poczęstunku w świetlicy w Dębogórze.

Łukasz Kosmalski

wcześniejsza publikacja z 22 sierpnia 2016 roku

Dzień Seniora

      W dniu 21.08.2016 r w Dębogórze po raz drugi zorganizowano Dzień Seniora. Zaproszono wszystkich mieszkańców, bez ograniczeń wiekowych, gospodynie upiekły ciasta, młodzież pomagała w technicznych przygotowaniach.
Przed 15.00 na plac zabaw zawitali Dębogórzanie – niektórzy z przybyłych nie widzieli się kilka lat… Gościom czas umilał zespół ludowy Macierzanka z Pacholąt. Na scenie wystąpiły dzieci z piosenkami Arki Noego oraz zabawny Teatr na Dzień Seniora. Jedną z doniosłych i wzruszających chwil było wręczenie upominków dla Najstarszych mieszkańców Dębogóry.  Najstarszą kobietą jest Pani Nadzieja Naumowicz, mężczyzną- Pan Wiesław Marzec, który z żoną Kazimierą tworzy również małżeństwo z najdłuższym stażem wśród zamieszkujących naszą wieś. Wyróżnionym towarzyszyły fanfary, konfetti oraz gromkie „Sto lat” odśpiewane przez przybyłych oraz Macierzanki.
Dzień Seniora w Dębogórze pokazuje, jak ważne są spotkania wszystkich grup wiekowych, a dla tych najstarszych jest to często okazja by spotkać się z dawno niewidzianymi znajomymi i nadrobienie upływającego czasu…
Seniorzy wciąż przeżywają ten dzień, słyszymy podziękowania i pochwały, co utrzymuje nas w przekonaniu, że warto organizować takie spotkania. Cała wieś zapracowała na to, by impreza była bardzo udana- bardzo dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie!
Do zobaczenia za rok!

Iza Karapulka
Zdjęcia: Julia Górska

  Przypominam, że nadal trwa esemesowy plebiscyt Głosu Szczecińskiego pn. Nasz Sołtys. Miło mi poinformować, że kandydatura  sołtysa Łukasza Kosmalskiego z Dębogóry obecnie zajmoje bardzo wysokie 6 miejsce. Aby oddać na niego swój głos lub na innych sołtysów z naszej gminy wejdź pod

 Nasz Sołtys

kosmalski 1

wcześniejsza publikacja z 14 sierpnia 2016 roku

Zaproszenie na Dzień Seniora

     Sołtys i Rada Sołecka w Dębogórze zapraszają na kolejne wydarzenie integrujące lokalną społeczność. Tym razem spotkamy się na Placu zabaw w Dębogórze podczas Dnia Seniora. Wydarzenie odbędzie się 21 sierpnia 2016 r (niedziela) o godz. 15.00. Spotkanie umili nam zespól ludowy Macierzanka z Pacholąt oraz dzieci z naszej miejscowości, w programie jeszcze inne ciekawe niespodzianki. Zapewniamy słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę.
Serdecznie zapraszamy Seniorów oraz młodsze pokolenia do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia.
Do zobaczenia!0 plakat

wcześniejsza publikacja z 23 czerwca 2016 roku

Festyn z okazji Dnia Dziecka

  W sobotę 18 czerwca w Dębogórze odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Podczas imprezy uroczyście otwarto scenę. Wstęgę przecinał sołtys Łukasz Kosmalski wraz z członkami Rady Sołeckiej oraz głównymi bohaterami dnia – najmłodszymi mieszkańcami Dębogóry. Było bardzo wesoło i nikt nie narzekał na nudę. Na dzieci czekało wiele konkursów, zabaw, loteria fantowa, poczęstunek, dyskoteka, przejazd wozem strażackim oraz energetyczna Zumba.
Na zakończenie pikniku wszystkie dzieci zostały uhonorowane przez organizatorów i panią wójt okolicznościowymi medalami, które z dumą nosiły.
Sołtys dziękuje wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy – rodzicom, mieszkańcom, Radzie Sołeckiej, strażakom z OSP w Widuchowej, dzielnicowemu Rafałowi Winiarskiemu z posterunku Policji Widuchowa-Banie oraz sponsorom, firmom : PROVIDENT; P.W. BHR JAROSŁAW FLAMER; FIEGIEL TEXTILSERVICE; SKLEP SPOŻYWCZY W DĘBOGÓRZE; ANDREX ANDREJ KALINCZUK; PIEKARNIA WIDUCHOWA;FIRMA HANDLOWA AGNES AGNIESZKA KOSMALSKA.

(dost.)

wcześniejsza publikacja z 13 czerwca 2016 roku

Zaproszenie na festyn w sobotę 18 czerwca

dębogóra festyn

wcześniejsza publikacja z 8 czerwca 2016 roku

Relacja z niedzielnej wyprawy do „Miasta Nauki” w Szczecinie

      W minioną niedzielę 05.06.2016 roku Sołtys i Rada Sołecka Dębogóry zorganizowali wyjazd miejscowych dzieci na interaktywną wystawę „Miasto Nauki” w Szczecinie. Na ekspozycji liczącej ponad 40 obiektów edukacyjnych poprzez zabawę mogliśmy poznać takie zagadnienia jak odbicie, załamanie i rozszczepienie światła, efekt stroboskopowy, miraż czy lustrzane zjawiska optyczne. Eksponaty z Miasta Nauki zaprojektowane są w sposób interaktywny, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z zakresu różnych dziedzin wiedzy.
Po samodzielnie przeprowadzonych eksperymentach udaliśmy się na pokazów edukacyjny Szalonego Profesora. Zapoznał on nas z  działaniem ciekłego azotu, zamrażał owoce, parówki i różę, każdy chętny mógł spróbować chrupki zamoczone w ciekłym azocie, a na rękach jednego z chłopców Szalony Profesor zrobił wybuchowy słup ognia! Pokaz był bardzo ciekawy i dzięki niemu wiemy więcej o zjawiskach i doświadczeniach fizyczno- chemicznych.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni. W wyśmienitych humorach wróciliśmy do domu.

Iza Karapulka

wcześniejsza publikacja z 21 grudnia 2015 roku

Świąteczny seans bajkowy w świetlicy wiejskiej

       W miniony piątek 18.12.2015 Sołtys i Rada Sołecka Dębogóry zaprosili wszystkie dzieci na świąteczny seans bajkowy w świetlicy. Wysoka frekwencja potwierdziła, że pomysł był bardzo trafiony: przybyły dzieci z rodzicami oraz tutejsza młodzież. Wszyscy chętnie oglądali wyświetlaną bajkę. Na zakończenie seansu w świetlicy pojawił się Mikołaj i poczęstował zgromadzonych słodkim upominkiem. Dzieci chętnie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki przybyłemu gościowi. Wieczór był bardzo udany, wszyscy bardzo dobrze się bawili. Organizatorzy zastanawiają się nawet nad cyklicznością seansów bajkowo- filmowych w tutejszej świetlicy.

Iza Karapulka

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub