Członkowie ZNP z Gminy Widuchowa na pikiecie w Szczecinie

Członkowie ZNP z Gminy Widuchowa na pikiecie w Szczecinie

478
0
SHARE

      Dziś o godz. 14.00 w Szczecinie przez Urzędem Wojewódzkim odbyła się pikieta zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego przeciw wprowadzanej, zdaniem związkowców niepotrzebnej i kosztownej,  przez Rząd RP reformie oświaty, która ma obowiązywać od roku szkolnego 2017/18. Podobne pikiety były organizowane w całym kraju we wszystkich większych miastach. W pikiecie uczestniczyli też związkowcy z Gminy Widuchowa.

      W demonstracji wzięło udział około 1000 osób. Oprócz członków ZNP brali udział opozycyjni parlamentarzyści, władze samorządowe woj. zachodniopomorskiego, przedstawiciele partii politycznych (PO, PSL i SLD), byli kuratorzy oświaty oraz były wojewoda. Obecni także byli przedstawiciele KOD-u oraz członkowie stowarzyszeń oraz organizacji kobiecych.

       O reformie oświaty i jej konsekwencjach dla naszej gminnej oświaty pisałem w artykule pod  Wielkimi krokami zbliża się reforma oświaty, która w żaden sposób nie… Chociaż artykuł ten napisałem 9 lipca na ponad dwa miesiące przed oficjalnym ogłoszeniem założeń reformy (16 września) przez minister Zalewską, to nie stracił on w żaden sposób na swojej aktualności. Dziś wiemy, że nasza gminna oświata zależeć będzie od kompromisu zawartego między organem prowadzącym (wójt), Rady Gminy Widuchowa, związkami zawodowymi  oraz władzami oświatowymi (kuratorium). Nowa sieć szkół w Gminie widuchowa będzie znana zatem w lutym i zacznie funkcjonować od 1 września przyszłego roku. Czy gdzieś znajdzie się miejsce dla dobra wychowania dzieci i młodzieży?

Piotr Waydyk

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub