Byliśmy świadkami * 30 kibiców z Gminy Widuchowa na meczu eliminacji mistrzostw...

Byliśmy świadkami * 30 kibiców z Gminy Widuchowa na meczu eliminacji mistrzostw świata w futsalu Polska – Kazachstan (Info, foto i wideorelacja)

1440
0
SHARE

     Mecze międzynarodowe i w dodatku o jakąś stawkę zawsze wzbudzają wielkie emocje wśród kibiców. Cała ta oprawa, hymny państwowe, barwy narodowe tworzą wielkie widowisko, które pamiętać się będzie do końca życia. I nieważne, że chodzi tu o mało popularny futsal, który jest odmianą piłki nożnej rozgrywanej na hali. Sam mecz był transmitowany przez Polsat Sport.

      Mecz stał na przeciętnym poziomie sportowym. Faworytem byli bardziej utytułowani goście z Kazachstanu. I to oni objęli szybko prowadzenie. Biało-czerwonych stać było tylko jedynie na sporadyczne i chaotyczne ataki. Jednak w miarę upływu czasu nasi poczynali sobie coraz śmielej, a ich ambicja została nagrodzona na 27 sekund przed końcową syreną. Remis 1:1 stawia przed rewanżem na wyjeździe 12 kwietnia polski zespół w niezmiernie trudnej sytuacji. Drużyna z Kazachstanu tak naprawdę wzmocniona była kilkoma zawodnikami z Brazylii. Tacy piłkarze jak Leo, Douglas i Higuita stanowili o sile swojej drużyny.

      Wyjazd był możliwy dzięki Senatorowi RP Grzegorzowi Napieralskiego, który pokrył w części koszty przejazdu, dzieki czemu mogła bezpłatnie wziąć udział grupa dzieci z Krzywina, Kłodowa, Żarczyna, Żelechowa, Lubicza i Lisiego Pola. Pozostałe koszty ponieśli sami uczestnicy. Same bilety uzyskaliśmy dzięki uprzejmości ZZPN i PZPN.

       Po meczu była możliwość zrobienia wspólnych fotek z reprezentantami Polski i bramkarzem Higuitą z Kazachstanu oraz Janem Bednarkiem, Prezesem ZZPN i jednocześnie Wiceprezesem PZPN. Poniżej wideorelacja oraz fotorelacja.

Piotr Waydyk

Fotorelacja Sandry Pająk:

wcześniejsza publikacja z 17 marca 2016 roku

Zaproszenie na mecz eliminacji mistrzostw świata w futsalu Polska – Kazachstan. Ilość miejsc ograniczona

     Po 3 meczach Chemika Police w Lidze Mistrzyń i meczu ekstraklasy futsalu  przychodzi czas na konfrontację o wymiarze międzynarodowym i to od razu z najwyższej półki reprezentacyjnej. Zapraszam kibiców z Gminy Widuchowa na mecz eliminacji Mistrzostw Świata  w futsalu (halowa piłka nożna) Polska – Kazachstan, który odbędzie się w hali Azoty Arena w Szczecinie we wtorek 22 marca o godz. 18.00.

     Organizatorem wyjazdu jest E-Widuchowa i Orlik Krzywin. Sponsorami Senator RP Grzegorz  Napieralski, który pokrywa częściowo koszt transportu oraz PZPN i ZZPN, którzy przekazali bilety. Przejazd autobusem (Zbych-Trans z Żórawek):  Żarczyn (15.45) – Żelechowo (15.55) – Kłodowo (16.00) – Krzywin (16.05) – Widuchowa (16.15) – Szczecin (17.30). Powrót po meczu ok. godz. 21.00. Ilość darmowych miejsc dla dzieci bez opieki rodziców mam ograniczoną do 12 i dotyczy tylko uczniów Szkoły Podstawowej w Krzywinie oraz ćwiczących ze mną na orliku. Ponadto mam pewną pulę darmowych miejsc dla dzieci z rodzicami. W takim przypadku trzeba tylko telefonicznie potwierdzić chęć wyjazdu z własnym dzieckiem lub dziećmi. Bilety i przejazd dla dzieci są wtedy za darmo, dla dorosłych odpłatność wynosi 35 zł. Jako, że liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Kontakt telefoniczny lub smsowy pod 507-179-789 lub na czacie na facebooku.

Piotr Waydyk

wcześniejsza publikacja z 15 lutego 2016 roku

76 kibiców z Gminy Widuchowa nie narzekało na brak emocji i atrakcji (info, foto i wideorelacja)

     Dokładnie 76 kibiców z Gminy Widuchowa (najwięcej z Żarczyna i Lubicza) wzięło udział wczoraj w hali Azoty Arena w meczu ekstrakłasy futsalu pomiędzy Pogonią 04 i Gwiadą Ruda Śląska (6:3). Meczowi towarzyszyła moc innych atrakcji, szczególnie dla dzieci. Na czoło wybijała się uroczysta prezentacja ekstraklasowej Pogoni Szczecin, która dziś o 18.00 na stadionie przy ul.Twardowskiego wzowi rozgrywki ekstraklasy piłki nożnej meczem z Koroną Kielce.

      Wyjazd sfinansowali sami uczestnicy oraz dwóch sponsorów, Senator RP Grzegorz Napieralski oraz Stanisław Kurcz w imieniu spółki Armarol z Lubiczyna, którym należą sie serdeczne podziękowania.

Piotr Waydyk

Fotorelacja E-Widuchowa:

Fotorelacja Sandry Pająk:

wcześniejsza publikacja z 11 lutego 2016 roku.

Znane są wszystkie atrakcje, które czekają na nas w niedzielę! Są jeszcze wolne miejsca!

        Znane są szczegóły wszystkich atrakcji czekających uczestników wydarzenia, ne które wybieramy się w niedzielę. Poniżej info od organizatora oraz informacje jak zgłaszać się na wyjazd wraz z rozkładem jazdy autobusów.

        Są jeszcze wole miejsca. Preferowane są grupy rodzinne, bo tez charakter tego wydarzenia jest czysto rodzinny.

21

wcześniejsza publikacja z 10 lutego 2016 roku

Atrakcja na koniec ferii. W niedzielę zapraszam na ekstraklasę futsalu połączoną z oficjalną prezentacją Pogoni Szczecin

        Na koniec ferii szykuję nie lada gratkę wyjazdową na wielkie wydarzenie sportowe, jakim w najbliższą niedzielę będzie mecz ektraklasy futsalu Pogoń 04 Szczecin – Gwiazda Ruda Śląska, połączony z oficjalną prezentacją w przerwie meczu pierwszej drużyny „Dumy Pomorza”, która w najbliższą sobotę o godz. 18.00 wznowi rozgrywki rundy wiosennej meczem z Koroną Kielce.

        Tym razem planuję zabrać z naszej gminy 105 osób w dwóch autobusach. Liczę przede wszystkim na powszechny udział dzieci ze szkół podstawowych wraz z rodzicami. To właśnie dla nich dział marketingu Pogoni 04 przygotował szereg atrakcji. Bez opieki własnego rodzica mogę zabrać jedynie 20 dzieci z obwodu szkoły krzywińskiej, pozostałe muszą mieć opiekę własnego rodzica.  Wyjazd dla dzieci jest za darmo, natomiast dorośli wnoszą opłatę 25 zł. Liczy się kolejność zgłoszeń. Te należy dokonywać telefonicznie na nr 507-179-789 i przez facebooka na moim profilu lub funpage’u e-widuchowa.pl. Osobiście preferuję tę drugą formę. W przypadku późniejszej rezygnacji proszę o szybkie powiadomienie.

                                                    Program na niedzielę:

autobus nr 1                                                                  autobus nr 2

11.30 – Żarczyn (rondo)                                                11.45 – Lubicz (bloki)

11.40 – Żelechowo (przystanek)                                    11.50 – Lubiczyn

11.45 – Kłodowo (przystanek)

11.50 – Krzywin (orlik)

11.52 – Krzywin (Widuchowska)

                                                         12.00 – Widuchowa (szkoła)

12.05 – Dębogóra (przystanek)

12.20 – Gryfino (1001 drobiazgów)

13.00 – wejście do hali Azoty Arena ( nie ma                                                             miejscówek, więc istnieje możliwość zajęcia lepszych miejsc)

14.00 – Mecz

ok. 16.00 – powrót ze Szczecina

Dla tych, którzy w tym dniu udają się do internatu do Szczecina istnieje możliwość zabrania bagażu. Można w ten sposób zaliczyć atrakcję sportową i pozostać na miejscu. Spróbujemy też dostosować przejazd autobusu w pobliżu internatu.

Piotr Waydyk

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

lub